"Szadź". Maciej Stuhr potwierdza angaż do nowego serialu TVN

Sprawdziły się pierwsze pogłoski dotyczące tajemniczej jeszcze obsady nowego serialu TVN "Szadź". W rozmowie z naEKRANIE.pl udział w produkcji potwierdził Maciej Stuhr. Aktor powiedział kilka enigmatycznych słów na temat postaci, w którą się wcieli.
Zobacz wideo

Portal WirtualneMedia.pl podaje, że siedmioodcinkowy serial na podstawie książki Igora Brejdyganta będzie najpierw dostępny na platformie Player.pl w wiosenno-letniej ramówce 2020 roku. Jesienią zadebiutuje na antenie TVN. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra główną bohaterkę, komisarz Agnieszkę Polkowską. Jasne stało się natomiast, że na ekranie zobaczymy Macieja Stuhra.

"Szadź". Maciej Stuhr: Właściwie w ciemno zgodziłem się zagrać w tym serialu

Adam Siennica z naEKRANIE.pl miał okazję rozmawiać ze Stuhrem przy okazji toruńskiego Tofifestu. Zapytany o swoją rolę w "Szadzi", aktor powiedział:

Mogę to już potwierdzić, bo w sobotę mam stanąć na planie filmowym. To jest moje najnowsze wyzwanie. Właściwie w ciemno zgodziłem się zagrać w tym serialu, gdy usłyszałem, kogo mam tam zagrać. Moja postać nie będzie miłym człowieczkiem...

Scenariusz do "Szadzi" współtworzy wspomniany wcześniej Igor Brejdygant - autor powieści kryminalnej o tym samym tytule. Pierwsze skrzypce w fabule gra komisarz Agnieszka Polkowska, czyli wymagająca, inteligentna kobieta o niewyparzonym języku. Opis "Szadzi" na stronie wydawnictwa Marginesy głosi:

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. (...) Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem - kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.

Komisarz Polkowska staje przed nie lada wyzwaniem - tym bardziej, że w trakcie śledztwa na jaw wychodzi pewien sekret z przeszłości, który może pokrzyżować jej plany, a policjantka oprócz walki z czasem ma na swoich barkach ratowanie życia swojej najbliższej osoby. 

Więcej o: