Krytykowani twórcy "Gry o tron" jednak nie będą kręcić nowych "Gwiezdnych wojen"

David Benioff i Dan Weiss zdobyli liczne nagrody Emmy za swoje dokonania w telewizji i mieli z przytupem wkroczyć w świat kina - podpisali umowę z Lucasfilm. Po zakończeniu "Gry o tron" to oni mieli stworzyć nową trylogię ze świata "Gwiezdnych wojen". Pierwszy film pod ich kierownictwem miał pojawić się w kinach w 2022 roku - teraz ogłosili, że nie będą przy nim pracować.

David Benioff i Dan Weiss do tego stopnia rozczarowali fanów "Gry o tron" ostatnim sezonem serialu, że powstały petycje - jedna by 8. serię nakręcić jeszcze raz, a druga, żeby nie pozwolić im kręcić nowej trylogii "Gwiezdnych wojen". Ten ostatni problem sam się rozwiązał, ponieważ filmowcy ogłosili, że nie wezmą udziału w projekcie Disneya.

Czytaj też: Fani "Gwiezdnych wojen" nie chcą, żeby scenarzyści "Gry o tron" stworzyli nową sagę. Są petycje: Uratujcie je przed ruiną!

 Twórcy "Gry o tron" jednak nie nakręcą "Gwiezdnych wojen"

Decyzja o zaangażowaniu Benioffa i Weissa do produkcji Disneya została ogłoszona w lutym 2018 roku. Nie została dobrze przyjęta przez fanów "Gwiezdnych wojen" - zwłaszcza tych, którzy widzieli ostatni sezon "Gry o tron". Pojawiły się nawet petycje, by scenarzystów jednak zwolnić - "W najlepszym interesie firmy jest odsunięcie Davida Benioffa i D.B. Weissa od nadchodzącego filmu. Ci scenarzyści już udowodnili, że mają skłonność do używania tanich skrótów fabularnych, stawiania na tanie efekciarstwo i zostawiania niedopracowanych projektów, kiedy coś nowego pojawi się na horyzoncie. (...) Uratujcie "Gwiezdne wojny" przed ruiną, prosimy!" - pisali fani.

Właśnie się okazało, że ich życzeniu stanie się zadość. Jednak scenarzystów "Gry o tron" nikt nie zwolnił, sami zrezygnowali z pracą nad "Gwiezdnymi wojnami" - donosi portal Entertainment Weekly.

Czytaj też"Gra o tron". Twórcy wycięli z ostatniego sezonu sporo istotnych fragmentów

Dlaczego? W sierpniu tego roku duet podpisał ekskluzywny i długoletni kontrakt z Netfliksem na stworzenie nowej linii programowej - szacuje się, że opiewa na kwotę 200 mln dolarów. Niestety, to zlecenie i terminy w nim zawarte kolidują z produkcją "Gwiezdnych wojen". Benioff i Weiss w oficjalnym oświadczeniu napisali:

Kochamy 'Gwiezdne wojny'. Kiedy George Lucas je stworzył, stworzył też nas. Możliwość porozmawiania z nim i obecną ekipą 'Gwiezdnych wojen' było przygodą życia i zawsze będziemy dłużnikami sagi, która wszystko zmieniła. Ale niestety doba ma określoną liczbę godzin i uznaliśmy, że nie będziemy w stanie zająć się z odpowiednim zaangażowaniem obydwoma projektami - tym dla Netfliksa i 'Gwiezdnymi wojnami'. Dlatego pełni żalu się wycofujemy.

Prezes Disneya Kathleen Kennedy także skomentowała sprawę. Jak donosi Deadline, bynajmniej nie zamknęła przed nimi drzwi, mediom przekazała:

David Benioff i Dan Weiss są niesamowitymi scenarzystami. Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do nas i znajdą dla nas miejsce w swoim przepełnionym kalendarzu.

Nowa trylogia "Gwiezdnych wojen" ma otwierać zupełnie inny rozdział i opowiedzieć nową historię. Portal Slashfilm podaje, że akcja prawdopodobnie zostanie osadzona w innym okresie, spekuluje się, że obejmie czasy Starej Republiki.

 
Więcej o:
Komentarze (12)
Krytykowani twórcy "Gry o tron" jednak nie będą kręcić nowych "Gwiezdnych wojen"
Zaloguj się
 • komercyjny02

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze, że kiedyś mieliśmy "Gwiezdne wojny" (wtedy jeszcze nie żadną tam "Nową nadzieję"). To naprawdę było nowe słowo w dziedzinie kina rozrywkowego.
  I bardzo dobrze, że powstała "Gra o tron". Przynajmniej pierwsze sezony to było coś absolutnie nowego w dziedzinie seriali telewizyjnych.

  Ale dziś zarówno formuła 'Star Wars' jak i formuła 'Game of Thrones' - wyczerpały się. Jak długo można pożywiać się zjadaniem własnego ogona?

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Ja już oglądałem GoT z mieczami świetlnymi. Jest super zabawne. Jedyne co oglądałem z GoT.
  youtube.com/watch?v=4CTJEZXtr94

 • adam3407

  Oceniono 3 razy 1

  "Kiedy George Lucas je stworzył, stworzył też nas."
  Jak ja nie lubię sztucznych ludzi z ich tvn-owską nowomową... :|

 • tomtg123

  Oceniono 7 razy 1

  Akurat do tego by się pewnie nadawali. Gwiezdne Wojny są (i nie jest to żadna obraza) filmem adresowanym raczej do dorastającej młodzieży. Oni daliby radę zrobić widowiskowy film tego typu, pokazujący charaktery i i emocje.
  Niestety dla nich, przyszło im się zmierzyć z książką Martina, która jest po prostu
  inna. Martin wymyślając świat położył nacisk na zależności socjologiczne i
  polityczne, a ci dwaj panowie scenarzyści "nie umieją w socjologię i w politykę".
  I to było bardzo wyraźnie widać w serialu, który tworzyli - tam, gdzie się kończyła
  opowieść Martina z książek, zaczynały się dziać w serialu rzeczy płytkie, pobieżne, jak w filmach Disneya...

  No ale właśnie - Gwiezdne Wojny to Disney. Rzecz dla młodzieży, opowieść o dorastaniu bohaterów. Koncentracja na psychicznych problemach nastolatka, który ma odnaleźć na ekranie wzorzec dla siebie.
  Tutaj D&D mogliby sobie poradzić, akurat to chyba umieją całkiem nieźle.
  Ale sobie nie poradzą, kto inny to nakręci. Bywa.

 • tege

  0

  Petycja o ponowne nakręcenie sezonu serialu... problemy pierwszego świata. Czas umierać

 • vinc.pl

  0

  .
  ... #V# ... ;)
  .
  .
  .

  ... #Ⅎ ...

  .

  .
  ... ... ... #Ⅎ-Ξ!X.# ...>->-> this is official <-<-<... #RE#AL #GoT #PL ...
  ... ... ... #Ⅎ-Ξ!X.# ...>->-> this is official <-<-<... #RE#AL #GoT #PL ...
  ... ... ... #Ⅎ-Ξ!X.# ...>->-> this is official <-<-<... #RE#AL #GoT #PL ...
  ... ... ... #XXXXVIII# ......... #ΞIIIΠ#RΞ# ......... #XVIIXXIX# ... ... .... ...
  .
  ... ... ... !!!! ... ℲℲℲ.youtube.com/watch?v=dOx2OhBPtQo ... !!! ... ....
  .

  .

  .
  ... #ΞIIIΠ#RΞ# ...>->-> #STOPkonkordat #SEKULARYZACJA #KRK & hipoteka #CastelGandolfo !!!
  .

  .

  .
  ... & #GO @ #Ψ# ... ℲℲℲ.youtube.com/watch?v=Q9iK0PerigI !!! ... ; ... !!! ...
  .

  .

  .

  ... #OV#ER# ...

  .

  #RÆ

 • vincento_mocca

  0

  Patryk Vega wstępnie wyraził zainteresowanie, ale chce grać swoimi aktorami.

 • 1234pablo

  0

  Oni beznadziejni, Gwiezdne Wojny chałowe. Co za różnica?

 • kac

  0

  W przypadku GoT potwierdziło się powiedzenie, że nie ważne jak zaczynasz, tylko jak kończysz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX