Rami Malek zagra wroga Jamesa Bonda. Co wiemy o postaci? Producentka zdradza: "To naprawdę kawał drania"

Rami Malek, zdobywca Oscara za rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody", w "No Time To Die" wcieli się w niezwykle niebezpiecznego wroga Jamesa Bonda. Producentka Barbara Broccoli w wywiadzie z "Empire" zdradziła, że będzie się trzeba go bać.
Zobacz wideo

Rami Malek w 25. filmie o najsłynniejszym agencie świata Jamesie Bondzie wcieli się w czarny charakter. Twórcy bardzo długo nie chcieli zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących tej postaci, ale ostatnio producentka opowiedziała nieco więcej i zapewniła, że z takim złoczyńcą 007 jeszcze nie walczył.

Czytaj też: Rami Malek pyta: Czy skoro całowałem Jamesa Bonda, to teraz jestem dziewczyną Bonda?

Co wiemy o postaci Ramiego Maleka w nowym "Bondzie"?

Bohater grany przez Maleka w "No Time To Die" ma na imię Safin. Producentka Barbara Broccoli w wywiadzie z "Empire" zapewniła:

Daliśmy do pieca przy tym bohaterze. Naprawdę jest super-złoczyńcą. Nikt tak Bondowi za skórę nie zalazł, jak on to zrobi. To kawał prawdziwego drania.

Pojawiają się nawet podejrzenia, że Safin zabije Jamesa Bonda. Rami Malek już wcześniej zdradził, że zgodził się zagrać przeciwnika 007 po tym, jak twórcy zagwarantowali mu, że jego postać nie będzie kierowała się względami religijnymi czy ideologicznymi. Dowiedzieliśmy się też, że będzie za to "tajemniczym złoczyńcą dysponującym groźną nową technologią", który swoim działaniem zmusi Bonda do porzucenia emerytury. Sam Malek podkreśla, że jest "bardzo nietypowym terrorystą".

Brytyjskie tabloidy w ubiegłym tygodniu spekulowały, że filmowy złoczyńca ma radykalnie działać na rzecz obrony środowiska, a w jego bazie znajdziemy gigantyczną farmę alg morskich. Prace na planie zostały zakończone w ubiegłym tygodniu, a filmowcy w ramach zabezpieczenia przed przeciekami nakręcili trzy różne wersje zakończenia - w ten sposób dopiero w kinie przekonamy się, jak Daniel Craig pożegna się z postacią agenta 007.

O czym opowie 25. film o Jamesie Bondzie?

W "No Time To Die" czyli "Nie pora umierać" 007 opuszcza czynną służbę i cieszy się emeryturą na Jamajce. Jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się jednak do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego i niebezpiecznego złoczyńcy.

W filmie zagra po raz ostatni w roli Jamesa Bonda Daniel Craig. Oprócz niego występują m.in. Rami Malek, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Léa Seydoux, Ben Whishaw i Jeffrey Wright, a dołączyli do nich Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch czy Billy Magnussen.

Czytaj też: Lekarz o Jamesie Bondzie: Pewnie ma chlamydię. Powinien się zbadać

Więcej o: