Linie lotnicze ocenzurowały film. Wycięto lesbijską scenę miłosną

Olivia Wilde, reżyserka filmu "Booksmart", szerokiej publiczności znana jako Trzynastka z "Doktora House'a", jest wyraźnie zszokowana tym, że amerykańskie linie lotnicze postanowiły ocenzurować jej produkcję i wycięły miłosną scenę dwóch bohaterek. "Nie rozumiem tego" - swkitowała.
Zobacz wideo

"Booksmart", a po polsku "Szkoła melanżu", w reżyserii Olivii Wilde, to opowieść o wchodzeniu w dorosłość. Dwie przyjaciółki po latach spędzonych na ciężkiej nauce na uniwersytecie, dochodzą do wniosku, że zupełnie zmarnowały tan czas - nie były na ani jednej imprezie i wiedzą, że w związku z tym brakuje im ważnych doświadczeń. Są zdeterminowane, żeby te cztery lata nadrobić w jedną noc i rzucają się w wir zabawy.

Linie lotnicze ocenzurowały film i wycięły erotyczną scenę

W toku akcji w "Booksmart" pojawia się także sekwencja, w której dwie dziewczyny grane przez Kaitlyn Dever i Dianę Silvers, całują się w łazience i zaczynają się kochać, niemniej jedna z nich wymiotuje i całe napięcie erotyczne siada. Co więcej, obie aktorki są ubrane przez całą scenę. I tej sekwencji zabrakło w wersji filmu wyświetlanej na pokładach samolotów linii Delta i podobno również Etihad Airways i Emirates.

 

Ani grające w filmie aktorki, ani reżyserka o tym nie wiedziały, dopóki nie donieśli im o tym uczynni użytkownicy Twittera. Olivia Wilde sprawę skomentowała w rozmowie z dziennikarzem portalu Variety:

Nie rozumiem tego. Istnieje cenzura w liniach lotniczych, jakaś rada która dedycje . Ale nadajemy kategorie filmom, a mój nie został uznany za pornograficzny - jestem pewna, że można oglądać go na pokładzie samolotu.

Dodała:

Pokazują masę brutalnych scen, w których ludzkie ciała są miażdżone i przecinane na pół, a jednak to kobieca scena miłosna jest ocenzurowana. A to taka ważna scena dla rozwoju bohaterki. Nie rozumiem tego. Mam złamane serce. Próbuję się dowiedzieć, co się stało. Chcę, żeby ludzie mogli oglądać film w całości.

Na Twitterze wcześniej napisała:

To absurd! W tej scenie nie ma żadnej nagości. Co w niej jest takiego nieprzyzwoitego, że linie lotnicze postanowiły ją ocenzurować? Które firmy to zrobiły?

Linie lotnicze Delta wydały w tej sprawie nawet oświadczenie:

Wytyczne Delta co do treści nie wymagają usuwania wątków homoseksualnych z filmów. Cenimy różnorodność i integrację jako istotę naszej kultury i naszej misji. Sprawdzimy procedury, aby upewnić się, że edytowane treści filmowe nie są sprzeczne z tymi wartościami.

Rzecznik linii lotniczych Delta przekazał też portalowi Variety, że spółka współpracuje z producentami filmów i firmą montażową, które dostarczają niezmienione wersje filmów, jak i takie przemontowane. Jeśli coś w oryginalnej wersji filmu nie spełnia wytycznych linii lotniczej, ta puszcza wersję firmy montażowej. Delta nie chce też upublicznić swoich wytycznych dotyczących filmów puszczanych na pokładach jej samolotów.

Więcej o: