Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Odbierze nagrodę w Toruniu

Quentin Tarantino, reżyser takich przebojów jak "Pulp Fiction", "Bękarty wojny" czy "Pewnego razu... w Hollywood", przyjedzie do Polski. Filmowiec zjawi się na EnergaCAMERIMAGE w przyszłym miesiącu.
Zobacz wideo

Quentin Tarantino przyjedzie do Torunia już w listopadzie. Odbierze na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE główne wyróżnienie. 16 listopada on i autor zdjęć do filmu "Once Upon a Time... in Hollywood" Robert Richardson dostaną nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Obaj twórcy odbiorą wyróżnienie osobiście i przedstawią festiwalowej publiczności swój piąty wspólny projekt, za który to zostali wyróżnieni - donoszą organizatorzy.

Czytaj też: Co jest w usuniętej scenie z "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino?

Tarantino przyjedzie do Polski

Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, komentuje przyznanie nagrody amerykańskiemu duetowi:

Duet ten zachwycił dylogią 'Kill Bill', stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w 'Bękartach wojny', dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w 'Django', ukazał na taśmie 70 mm piękno westernu w 'Nienawistnej ósemce'. Z kolei 'Pewnego razu... w Hollywood' to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością.

Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 9-16 listopada. Głównymi nagrodami przyznawanymi podczas wydarzenia są Złota, Srebrna i Brązowa Żaba, wręczane operatorom w konkursie filmów fabularnych (tzw. konkurs główny).

Tarantino to nie jedyny znany filmowiec, który zjawi się w tym roku w Toruniu. Do Polski przyjadą także m.in.Edward Norton, Danny DeVito i Richard Gere. 

Czytaj też: Córka Andie MacDowell zagrała w "Once Upon a Time in Hollywood". Mówią, że przyćmiła samą Margot Robbie

Więcej o: