"Batman". Matt Reeves ogłosił kolejnego członka obsady. Wiemy, kto zagra Komisarza Gordona

Matt Reeves, reżyser najnowszej odsłony przygód Człowieka-Nietoperza, powoli odkrywa kolejne karty. W krótkim wpisie na Twitterze ujawnił, że w rolę Komisarza Gordona wcieli się Jeffrey Wright.
Zobacz wideo

Jeffrey Wright oficjalnie dołączył do obsady "Batmana" jako Komisarz Gordon. W projekt są już zaangażowani Robert Pattinson, któremu przypadła główna rola, oraz Zoe Kravitz, która zagra Catwoman. W kuluarach od dłuższego czasu plotkowano o angażu Wrighta do nadchodzącej superprodukcji Matta Reevesa, ale reżyser postanowił potwierdzić te doniesienia dopiero wczoraj.

Zobacz też: Robert Pattinson o roli Batmana: Byłem przekonany, że przez te plotki wszystko już przepadło >>

"Batman". Jeffrey Wright zagra Komisarza Gordona

Reeves podzielił się z fanami nowiną za pośrednictwem enigmatycznego tweeta:

Postać, którą Wright weźmie na warsztat, czyli James Gordon, to komisarz policji w Gotham City. Podobnie jak Batman, Gordon jest bezgranicznie oddany walce z przestępczością. Z Człowiekiem-Nietoperzem łączy go przyjaźń i wzajemny szacunek. Co ciekawe, Komisarz był pierwszym w uniwersum DC bohaterem przychylnym Bruce'owi Wayne'owi.

Jeffrey Wright w Stanach Zjednoczonych najbardziej zasłynął rolą Belize w broadwayowskiej sztuce "Anioły w Ameryce", którą w 2003 roku przeniesiono na mały ekran jako miniserial. Fani serialu HBO "Westworld" doskonale znają Wrighta jako Bernarda Lowe'a. Aktor niedawno wystąpił obok Meryl Streep i Gary'ego Oldmana w filmie Netfliksa "Pralnia". Wiosną 2020 roku Jeffrey Wright pojawi się na ekranach kin w "No Time to Die" w roli Felixa Leitera, starego znajomego Jamesa Bonda - będzie to trzecia wyprawa aktora do bondowskiego świata.

Premiera "Batmana" Matta Reevesa jest zaplanowana na 2021 rok.

Więcej o: