Lady Gaga w filmie Ridleya Scotta. To oparta na faktach historia morderstwa w rodzinie Guccich

Lady Gaga zagra w najnowszym filmie Ridleya Scotta, który ma opowiadać o morderstwie w rodzinie Guccich. To będzie pierwsza rola piosenkarki od czasu, gdy zagrała w świetnie przyjętym filmie "Narodziny gwiazdy".
Zobacz wideo

W opartym na faktach filmie Scotta Lady Gaga dostała rolę Patrizii Reggiani, byłej żony dziedzica rodziny Guccich, skazanej za zlecenie jego morderstwa. Maurizio Gucci został zabity w 1995 roku na schodach przed swoim biurem, gdy szedł do pracy.

Lady Gaga jako Patrizia Reggiani - kim jest jej postać?

Reggiani była żoną spadkobiercy fortuny Guccich i miała z nim dwójkę dzieci. Maurizio opuścił ją jednak dla innej kobiety - po 12 latach małżeństwa oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy nie wrócił do domu. Patrizia zleciła jego zabójstwo i została za nie skazana na 29 lat więzienia. Dzieci broniły jej, obwiniając za jej postępowanie guza mózgu, który został usunięty trzy lata przed zabójstwem Gucciego.

Nazywana podczas procesu przez media Czarną Wdową spędziła w więzieniu 18 lat - została przedterminowo zwolniona w 2016 roku.

Scenariusz filmu powstaje na podstawie książki "Gucci. Potęga Mody, Szaleństwo Pieniędzy, Gorycz Upadku", napisanej przez Sarę Gay Forden.

Lady Gaga znowu zawalczy o nagrody aktorskie?

Warto zauważyć, że chociaż Gaga dostała Oscara nie za grę aktorską, a piosenkę do filmu "Narodziny gwiazdy", jej rola została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków (wyróżniono ją Critic's Choice Award) i widzów. Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej nominowali ją do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, ale musiała uznać wyższość Olivii Colman.

Oscary 2019. Bradley Cooper i Lady Gaga zaśpiewali "Shallow", a potem odebrali za nią Oscara. To był najlepszy występ wieczoru >>

Artystka ma natomiast na koncie Złoty Glob dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym, który odebrała w 2016 roku za "American Horror Story: Hotel". W tej produkcji wcieliła się w Hrabinę.

Więcej o: