Tomasz Kot w kolejnej międzynarodowej produkcji. "Będę jedynym Polakiem na planie"

Tomasz Kot po "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego coraz częściej angażuje się w międzynarodowe projekty. Niedługo wcieli się w rolę Tesli u Ananda Tuckera, ale - jak powiedział w rozmowie z DDTVN - produkcja się opóźniła. To jednak pozwoli mu na udział w innym ciekawym przedsięwzięciu.

Prace na planie biografii Nicoli Tesli, w której tytułową rolę zagra Tomasz Kot, zostały opóźnione - zamiast w sierpniu tego roku, ekipa zacznie kręcić w marcu 2020 roku. Aktor powiedział, że dzięki temu będzie mógł pojawić się w nowej produkcji hiszpańskiego reżysera Kike Maillo:

Jesteśmy w kontakcie z Kike każdego dnia, dokładnie za trzy tygodnie wylatuję do Barcelony i tam zaczynamy dużą przygodę, gdzie będę jedynym Polakiem na planie.

Sam Kot przyznał, że od czasu, gdy "Zimna wojna" zdobyła m.in. trzy nominacje do Oscara, jego kariera nabrała tempa.

Zobacz wideo

Tomasz Kot zagra nie tylko u hiszpańskiego reżysera

Szczegółów nie znamy, ale na przyszły rok hiszpański reżyser ma w bazie Filmwebu wpisany tytuł "Love is a Gun", którego scenariusz powstał na podstawie książki "Go Down Together: The True, Untold Story of Bonnie and Clyde".

W filmografii polskiego aktora znalazł się z kolei jeszcze jeden tytuł z międzynarodową obsadą. W thrillerze sci-fi "Warning" Agaty Alexander obok Kota w obsadzie znaleźli się m.in. Alex Pettyfer, Alice Eve, Patrick Schwarzenegger i Thomas Jane.

A już 10 listopada Epic Drama pokaże pierwszy odcinek serialu BBC "World on Fire", w którym Tomasz Kot wcielił się w jedną z ról. W obsadzie jest sporo polskich aktorów, m.in. Zofia Wichłacz, Agata Kulesza, Radosław Kaim i Borys Szyc. Poszczególne odcinki miniserialu "spinają" m.in. postaci grane przez Jonah Hauer-Kinga i Julię Brown. W Polce produkcja jest zatytułowana "Świat w ogniu: Początki".

Tomasz Kot, Zofia Wichłacz i Agata Kulesza w jednym serialu z Helen Hunt. Jest pierwszy zwiastun "World on fire" >>

Więcej o: