"Psy 3. W imię zasad". Artur Żmijewski wraca w roli Wolfa: "My, psy, musimy się trzymać razem"

Franz Maurer, Waldek Morawiec i Radosław Wolf znowu się spotkają po 25 latach przerwy. Kultowi bohaterowie znani z dwóch pierwszych części "Psów" wracają w pełnym składzie - do Bogusława Lindy i Cezarego Pazury dołączył Artur Żmijewski.
Zobacz wideo

Artur Żmijewski wraca na plan "Psów" i ponownie wystąpi w roli Radosława Wolfa. Dystrybutor filmu właśnie ogłosił, że aktor będzie miał do odegrania znaczącą rolę w nowym filmie Władysława Pasikowskiego.

Czytaj też: Kultowe "Psy" nie są pomysłem Władysława Pasikowskiego. Cezary Pazura ujawnia kulisy powstania filmu

O swoim bohaterze i jego relacji z Franzem Maurerem aktor mówi:

To prawda, że my, psy, musimy trzymać się razem i mówią, że męska przyjaźń przetrwa wszystko, ale może się okazać, że stare rany wciąż się nie zagoiły, a pewnych rzeczy nie da się zapomnieć...

Przypomnijmy - kiedy Franz i Wolf widzieli się po raz ostatni, Maurer pokrzyżował plany gangstera i udaremnił nielegalny transport broni do Sarajewa. Nie obyło się bez strzelaniny - dawni towarzysze zadali sobie nawzajem poważne rany. Widzowie mogli się tylko domyślać, czy postrzelony w krtań Wolf przeżył to starcie. Dziś już wiemy, że udało mu się jakoś wykaraskać, a ich ścieżki ponownie się skrzyżują. "Czy tytułowe "Psy" połączą siły we wspólnej sprawie, czy może jest już za późno na pojednanie i przyjdzie im stanąć po przeciwnych stronach barykady?" - czytamy w informacji od Kino Świat.

"Psy 3. W imię zasad". Fabuła i obsada

Akcja nowych "Psów" ma rozgrywać się współcześnie. Twórcy piszą - "Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko".

 Do Artura Żmijewskiego, Bogusława Lindy i Cezarego Pazury dołączyli Marcin Dorociński, Jan Frycz, Mirosław Baka, a także młodsi Sebastian Fabijański jako Damian i Tomasz Schuchardt jako Cegielski.

Pierwsza część "Psów" zadebiutowała w 1992 roku i była najbardziej kasowym tytułem dekady. Władysław Pasikowski odebrał za produkcję nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Bogusława Lindę uznano za najlepszego aktora. Druga część powstała dwa lata później.

Więcej o:
Komentarze (34)
"Psy 3. W imię zasad". Artur Żmijewski wraca w roli Wolfa: "My, psy, musimy się trzymać razem"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 22 razy 22

  Starszy o prawie 15 lat Linda wygląda dużo lepiej od Żmijewskiego, który uparł się, by z siebie zrobić starego dziada.

 • arnoldhebzda

  Oceniono 22 razy 20

  A jam dzis do calej egzekutywy milosciwie nam panującej partii pasuje te kwestia Franza: Czasy się zmieniają ale pan zawsze jest w komisjach. Cytacik pasujący jak ulał do ulubionych gości TVP

 • gregovski1

  Oceniono 17 razy 17

  "Widzowie mogli się tylko domyślać, czy postrzelony w krtań Wolf przeżył to starcie. "

  Żadne takie. Franz powiedział: "nie zabiję cię, Radek, zabiłbym ostatniego...przyjaciela"
  Wiadomo że Maurer nie chybia, tak że ten.

 • def11

  Oceniono 16 razy 16

  Wolf dzięki "dobrej zmianie" został ojcem Mateuszem, nawet logiczne i na czasie :)

 • uzdek98

  Oceniono 14 razy 14

  zawsze ten katabas z sandomierza wydawał mi sie mocno podejrzany... a to byl Wolf w przebraniu..

 • june-of-44

  Oceniono 13 razy 13

  Przyjedzie na plan na rowerze w sutannie?

 • margrabia.g

  Oceniono 11 razy 11

  Chyba jakieś inne Psy i Psy 2 oglądałem... Franz z tego więzienia to wychodzi gdzie, w Nowej Zelandii (czy gdzieś tam, nie pamiętam dokładnie)? Bo tam wylądował w ostatniej scenie Psów 2. Do tego tekst sugeruje, że Wolf był jednym z "Psów", co też nie jest prawdą (no, można się ewentualnie domyślać, że kiedyś tam, dawno temu, bo skądś sie z tym Franzem znają, ale nic na to wprost nie wskazuje).

 • t_wxxx

  Oceniono 13 razy 11

  dodam jeszcze, że po 2015 ciekawie by wyglądała rozmowa kwalifikacyjna Franca, bo w sumie dla "dojnej zmiany" mógłby być naprawdę dobrym obywatelem, jak pewien eksprokurator XD

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 6

  Padre Mateo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX