Bill Pullman i Robert Więckiewicz wypili bruderszaft na premierze "Ukrytej gry" [ZDJĘCIA]

8 listopada w kinach pojawi się długo wyczekiwany film "Ukryta gra", najnowsza produkcja Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania"), w reżyserii Łukasza Kośmickiego. W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu z udziałem gwiazd i twórców.
Zobacz wideo

Bill Pullman, który wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, w trakcie przemówienia wspomniał, że miał 12 godzin, by podjąć decyzję dotyczącą udziału w tym projekcie. Gdy przyjechał do Warszawy, poznał fantastycznych ludzi i - podobnie jak w filmie - smak polskiej wódki, żartował. Następnie razem z Robertem Więckiewiczem, który - podobnie jak w filmie - wspomniał o polskiej gościnności, sięgnęli po kieliszki.

"Ukryta gra" - książka już dostępna. Zobacz w Publio.pl >>

Robert Więckiewicz i Bill Pullman na premierze filmu 'Ukryta gra'Robert Więckiewicz i Bill Pullman na premierze filmu 'Ukryta gra' Marta Korycka

"Ukryta gra" - Bill Pullman we wciągającej rozgrywce szpiegowskiej

Akcja filmu z gwiazdorską obsadą rozgrywa się w latach 60-tych w Pałacu Kultury i Nauki. - "Ukryta gra" to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Naszym celem nie było budowanie bezpośrednich porównań czy analogii do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, a opowiedzenie ekscytującej historii. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności - mówi Łukasz Kośmicki, reżyser i scenarzysta filmu.

"Ukryta gra". Zanim obejrzysz film, sięgnij po nasze propozycje. "Zawód: Amerykanin" to mus >>

Bohater Pullmana to genialny matematyk, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Obok Billa Pullmana w filmie występują Robert Więckiewicz, który w "Ukrytej grze" gra dyrektora Pałacu Kultury i Nauki, a także Lotte Verbeek ("Nic osobistego", "Outlander"), James Bloor ("Dunkierka"), Aleksiej Sieriebriakow ("Lewiatan", "Ładunek 200") i Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne’a").

"Klimat jak z filmów o Bondzie" - zwiastun muzyczny "Ukrytej gry" [ZOBACZ] >>

<<Reklama>> Książka "Ukryta gra" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: