"The Eternals". Angelina Jolie i Richard Madden ewakuowani z planu przez bombę. "Pewnie podłożył ją Scorsese"

Angelina Jolie i Richard Madden, odtwórcy głównych ról w nadchodzącym filmie Marvela "The Eternals", znaleźli się wśród osób ewakuowanych z planu zdjęciowego na kanaryjskiej wyspie Fuerteventura. Powodem było odnalezienie w okolicy niewybuchu. Sytuacja wyglądała groźnie, ale nikomu nic się nie stało.
Zobacz wideo

Jak podały brytyjskie media, obsada i ekipa pracująca przy filmie "The Eternals" musiała niezwłocznie opuścić plan zdjęciowy, ponieważ w okolicy natrafiono na niewybuch. Wszystkich obecnych tego dnia na miejscu od razu ewakuowano, a na planie pojawili się specjaliści, którzy sprawnie opanowali zamieszanie. W pechowy, ale zakończony szczęśliwie dzień na planie filmowym przebywali m.in. Richard Madden i Angelina Jolie.

"The Eternals". Kilkudziesięcioletni niewybuch zagroził filmowcom

Na razie nie wiadomo, skąd dokładnie wzięła się odnaleziona bomba, ale najprawdopodobniej pochodziła ona jeszcze z czasów II wojny światowej. Wyspa Fuerteventura niegdyś służyła bowiem jako niemiecka baza militarna. Anonimowy świadek, związany z produkcją "The Eternals", opowiedział o mrożącej krew w żyłach sytuacji związanej z niewybuchem w rozmowie z dziennikiem "The Sun":

To było oczywiście przerażające - bomba mogła od dziesięcioleci leżeć tam nietknięta, ale kto wie, co by się stało, gdyby jednak ją naruszono. Na planie były jedne z największych gwiazd na świecie, więc ryzykowanie czegokolwiek nie było opcją. Na szczęście poradzili sobie z tym eksperci.

Wspomniane przez źródło gwiazdy, czyli Richard Madden i Angelina Jolie, grają w "The Eternals" główne role. Madden mierzy się z postacią Ikarisa, członka Eternalsów o nadzwyczajnie silnych mocach. Z kolei Jolie wciela się w Thenę, obdarzoną nadludzką siłą, szybkością i wytrzymałością. "The Eternals" to projekt bazujący na serii komiksów z lat 70. autorstwa Jacka Kirby'ego. Film opowie o rasie nieśmiertelnych istot, które żyły na Ziemi od początków jej istnienia i ukształtowały historię oraz cywilizacje naszej planety.

Zobacz też: "The Eternals". Angelina Jolie i Salma Hayek dołączają do uniwersum Marvela jako nieśmiertelne kosmitki >>

Fani Marvela z przymrużeniem oka o sytuacji z bombą. "Czy to Scorsese?"

Większość fanów Marvela zrozumiale przejęła się niebezpiecznymi okolicznościami. Kiedy okazało się jednak, że kryzys został zażegnany i wszyscy przebywający na Wyspach Kanaryjskich są bezpieczni, niektórzy internauci pozwolili sobie na odrobinę humoru. Użytkowniczka Twittera lady_sati udostępniła artykuł brytyjskiego portalu Express na temat zajścia z bombą z dopiskiem:

Czy [ta bomba] była Scorsesego?

Zawtórowała jej użytkowniczka melvitto:

Gang Scorsesego ruszył do akcji.

To odniesienia do trwającej od pewnego czasu burzy wokół Marvela, którą swoimi komentarzami na temat kinowych produkcji komiksowego giganta wywołał właśnie Martin Scorsese. Reżyser zarzucił filmom Marvela brak głębi i porównał je do parków rozrywki. Scorsesego poparli m.in. Francis Ford CoppolaKrzysztof Zanussi i Pedro Almodóvar.

Zobacz też: Pedro Almodóvar włącza się do dyskusji o Marvelu: Filmy o superbohaterach są ograniczające, bo nie zgłębiają seksualności >>

Więcej o: