"Wiedźmin" po śląsku robi furorę. Gerard z Rudy goni za bebokami

Premiera serialu "Wiedźmin" na Netflixie odbędzie się jeszcze w tym roku. Kilka dni temu do sieci trafił pełny zwiastun tej produkcji, a nieco później... jego przeróbka w gwarze śląskiej. Komentujący nie szczędzą słów zachwytu.
Zobacz wideo

Pełny zwiastun serialu "Wiedźmin" zaprezentowano po raz pierwszy na konwencie Lucca Comics and Games we Włoszech. Od momentu jego publikacji na YouTubie wyświetlono go już ponad 11 milionów razy. Fani Geralta z Rivii z niecierpliwością czekają na dzień premiery serialu. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszy się nie tylko oryginalny zwiastun "Wiedźmina", ale także jego przeróbka po śląsku.

Hekser czyli wiedźmin. Śląski zwiastun "Wiedźmina" podbija internet

Twórcą zwiastuna serialu "Wiedźmin" w wersji śląskiej jest Niklaus Pieron. Geralt z Rivii stał się w nim Gerardem z Rudy, wiedźmin hekserem, a potwory - bebokami. Śląski zwiastun "Wiedźmina" robi furorę wśród komentujących. "Nie wiem na co Netflix czeka.... ja bym już słał umowe", "Wrejście wtojś to przetegowoł na nasz", "O Cię Pieronie! Lepsze od oryginału!" - to tylko niektóre z reakcji rozentuzjazmowanych użytkowników YouTuba.

 

Serial "Wiedźmin" trafi do biblioteki Netflixa 20 grudnia 2019 roku.

Więcej o: