Tomasz Kot w "The Perfect Enemy". Pochwalił się informacją o głównej roli w międzynarodowej produkcji

Tomasz Kot zagra główną rolę w thrillerze psychologicznym "The Perfect Enemy". To ekranizacja bestsellerowej powieści Amelie Nothomb.

Aktor, który zwrócił uwagę międzynarodowej publiczności i filmowców dzięki roli w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, zamieścił na Instagramie informację na temat nowej roli. "Już za chwilę będę miał zaszczyt polatać trochę po świecie z reżyserem Kike Maillo" - napisał.

 

Tomasz Kot w głównej roli męskiej, znamy też nazwisko pierwszoplanowej aktorki

Kilka dni temu Tomasz Kot zdradził, że będzie pracował na planie nowego filmu hiszpańskiego reżysera Kike Maillo i że będzie jedynym Polakiem w obsadzie. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat tego projektu.

Wiadomo, że razem z Kotem zagra Athena Strates - aktorka urodzona w RPA, która ma na koncie role m.in. w "Kłamstwie doskonałym" i "Geniuszu". Wcielą się w postaci, które Amelie Nothomb opisała w powieści "The Enemy’s Cosmetique".

Jak informuje Variety, ma to być thriller, którego zwroty akcji trzymają widza w napięciu, opowiadający historię architekta Jeremy'ego Angusta (w tej roli polski aktor), który poznaje gadatliwą Texel Textor (Athena Strates) na paryskim lotnisku. Jeremy z jej powodu spóźnia się na samolot. I chociaż spotkanie wydaje się przypadkowe, szybko okazuje się, że to coś więcej. 

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w grudniu, a premiera jest planowana na jesień przyszłego roku - tak, by można go było pokazać na przyszłorocznych festiwalach filmowych. 

Międzynarodowa kariera Kota nabiera tempa

Tomasz Kot ma zagrać także w innym międzynarodowym projekcie - Anand Tucker wybrał go, jak sam przyznał, po obejrzeniu "Zimnej wojny", do roli wynalazcy Nikoli Tesli. 

Nikola Tesla. Człowiek, który wynalazł XX wiek >>

W filmografii polskiego aktora znalazł się z kolei jeszcze jeden tytuł z międzynarodową obsadą, planowany na 2020 rok. W thrillerze sci-fi "Warning" Agaty Alexander obok Kota wśród aktorów znaleźli się m.in. Alex Pettyfer, Alice Eve, Patrick Schwarzenegger i Thomas Jane.

Więcej o:
Komentarze (9)
Tomasz Kot w "The Perfect Enemy". Pochwalił się informacją o głównej roli w międzynarodowej produkcji
Zaloguj się
 • kosmyg

  Oceniono 7 razy 7

  Elegancko!

 • selena-0

  Oceniono 7 razy 7

  super aktor

 • sezamova_seminka

  Oceniono 3 razy 3

  Super! Brawo Pan Kot:-) Jeżeli uda się twórcom oddać ducha i klimat powieści (a w zasadzie minipowieści) Amelie Nothomb, to może być naprawdę dobry film. Powodzenia!

 • rzklanu

  Oceniono 3 razy 3

  Tomasz Kot to najlepszy polski aktor. Ma doskonały warsztat i jest kameleonem.

 • alicjads

  Oceniono 5 razy -5

  Fajnie, ale to,oznacza raczej tylko to, ze Kot będzie zarabiał w euro. Bo nie są to żadne znane nazwiska w branży, raczej o tym filmie wiele osób nie usłyszy.

 • dryl1

  Oceniono 8 razy -8

  Tacy aktorzy jak Tomasz Kot, Joanna Kulig, mają szansę na prawdziwą światową karierę bo nie zajmują się pierniczeniem głupot na tematy polityczne tylko tym w czym są genialni. Gratulacje i tak trzymać. Reszta naszych pseudo gwiazdeczek, będzie gnić w naszym sosie. Oglądałem "Boże ciało", świetny film, ale jakoś w obsadzie brak Jandy, Stuhrów itp. Trzeba przyznać , że zdecydowanie z pożytkiem dla efektu końcowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX