Gwiazdy oburzone tym, że James Dean po 64 latach od śmierci "zagra" w filmie. Chris Evans: "To haniebne"

Spece od komputerowego generowania obrazów połączą siły, żeby z dostępnych zdjęć i materiałów filmowych odtworzyć wizerunek Jamesa Deana. Zmarły gwiazdor ma "zagrać" w filmie "Finding Jack", bo jak twierdzą reżyserujący go Anton Ernst i Tati Golykh, w ciągu kilku miesięcy nie znaleźli lepszego kandydata do tej roli wśród żyjących aktorów.

Jak podał The Hollywood Reporter, dom produkcyjny Magic City Films kupił od rodziny Deana prawa do wykorzystywania wizerunku zmarłego tragicznie aktora i zdecydował się obsadzić go w swoim najnowszym projekcie "Finding Jack", którego akcja będzie osadzona podczas wojny w Wietnamie.

James Dean powraca na ekrany. Po 64 latach od śmierci zagra w nowym filmie >>

Ta informacja nie została przyjęta z entuzjazmem w środowisku - nie tylko - aktorskim.

James Dean dzięki CGI zagra w nowym filmie? "To w ogóle nie powinno się zadziać"

Chris Evans, znany przede wszystkim z roli Kapitana Ameryki w serii "Avengers", skomentował to najpierw z przekąsem "Jestem pewny, że byłby zachwycony", a następnie dodał:

To okropne. Może weźmiemy komputer i namaluje nam nowe dzieła Picasso, albo napisze kilka nowych kawałków Johna Lennona. Poziom niezrozumienia jest tutaj haniebny.  

Evans nie jest jedynym znanym aktorem, któremu pomysł z wykorzystaniem efektów specjalnych do "ożywienia" Jamesa Deana na ekranie się nie spodobał. Elijah Wood napisał:

NIE. To w ogóle nie powinno się zadziać.

Warto zauważyć, że to komentarze aktorów niemających na co dzień zastrzeżeń do wykorzystywania efektów specjalnych w filmach. Pierwszy zagrał w wielu filmach o Avengersach, a drugi wcielił się we Froda we "Władcy Pierścieni".

Co innego jednak, gdy specjaliści w komputerach tworzą fantastyczne światy czy stwory, a co innego, gdy wykorzystują technikę, by w filmie "zagrał" nawet najbardziej utalentowany, ale jednak od dawna nieżyjący aktor.

Swoją dezaprobatę wyrazili także m.in. aktor Dylan Sprouse i zdobywczyni Grammy Dianne Warren, mimo tego, że jest związana z projektem. "Cieszę się, że zatrudnili żyjącą osobę do napisania piosenki. Mnie!" - napisała na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (71)
Gwiazdy oburzone tym, że James Dean po 64 latach od śmierci "zagra" w filmie. Chris Evans: "To haniebne"
Zaloguj się
 • an-i-ka

  Oceniono 20 razy 20

  ...zadziać się...

 • 1moco2

  Oceniono 27 razy 19

  Kupienie prawa do wizerunku od rodziny nieżyjących gwiazd ekranu będzie tańsze, niż milionowe gaże aktorów żywych. Koniec zawodu aktora filmowego.

 • sholay

  Oceniono 17 razy 17

  "To w ogóle nie powinno się zadziać"
  WYDARZYĆ, to się nie powinno WYDARZYĆ

  &

 • oelefante

  Oceniono 12 razy 12

  "to nie powinno się zadziać"? W jakim to języku? Kiedyś bycie dziennikarzem oznaczało nobilitację, miłość do języka ojczystego, umiejętność wysławiania się. Teraz gazeta, która chce uchodzić za "opiniotwórczą" haniebnie kaleczy język.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 7

  Stwórzmy komputerowy wizerunek: Kurdej -Szatan, Królikowskich, Gąsowskiego..... Pomóżmy im, chcą grać we wszystkim a czasowo nie dają rady

 • wd_40

  Oceniono 6 razy 6

  Zadziać

 • augenthaler

  Oceniono 12 razy 6

  To kwestia czasu i rzecz nieuchronna. Wirtualna rzeczywistość oraz coraz bardziej zaawansowane efekty komputerowe przywrócą zmarłych do wirtualnego i filmowego życia. Jedyny problem, to prawa do wykorzystania wizerunku, ale tutaj sobie z tym poradzono.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX