"Co w duszy gra". Za co chcesz zostać zapamiętany? Zwiastun nowego filmu Pixara z przesłaniem

Pixar w przyszłym roku uraczy miłośników animacji dwiema całkiem nowymi produkcjami. Po zwiastunie do "Naprzód" w sieci właśnie pojawił się trailer "Soul", którego polski tytuł brzmi "Co w duszy gra". Po odkryciu tego, co "W głowie się nie mieści", Disney proponuje metafizyczne rozmyślania.

"Co w duszy gra" zabierze widzów z ulic Nowego Jorku prosto do seminarium "You" ("Ty"), gdzie dusze zdobywają wiedzę i dbają o to, by dzieci rodziły się z osobowościami. Kiedy dusza jest gotowa i przeszkolona, dołącza do świata ludzi i stara się prowadzić dobre, sensowne życie. Przynajmniej tak powinny się potoczyć sprawy. W przypadku Joe Gardnera nastąpił jakiś błąd, bo jego życie poszło w kompletnie inną stronę. 

"Co w duszy gra". Nauczyciel muzyki usiłuje wrócić do świata żywych - to oczywiście nie będzie proste

Wspomniany Joe Gardner to nauczyciel muzyki, który wierzy, że jego życiowym powołaniem jest jazz. Kiedy dostaje niepowtarzalną szansę na spełnienie zawodowych marzeń, nagle "przypadkowo" umiera i w niewyjaśniony sposób trafia do seminarium dusz. Tam poznaje 22 - duszę, która nienawidzi ludzi tak bardzo, że nie ma zamiaru nigdy trafić na Ziemię. Joe i 22 muszą połączyć siły, by muzyk mógł wrócić do domu.

W oryginalnej wersji językowej udzieliła się plejada gwiazd. Główną rolę zagrał Jamie Foxx, a jako jego towarzyszka 22 wystąpiła Tina Fey. Na liście są również m.in. Daveed Diggs ("The Get Down", "Hamilton: The Musical"), Phylicia Rashad ("Bill Cosby Show") i Questlove z zespołu The Roots. Za reżyserię "Co w duszy gra" odpowiada Pete Docter - twórca hitowej animacji "Potwory i spółka" i nagrodzonego Oscarem "W głowie się nie mieści". Filmowiec powiedział o swoim najnowszym projekcie:

Reżyseruję film, który zadaje pytania ostateczne. Pytania, nad którymi wszyscy myśleliśmy w tym czy innym czasie: dlaczego tu jestem? Skąd się tu wziąłem? I po co? No ale kto stworzyłby kreskówkę o metafizyce? My. Ten film nazwiemy "Soul".

"Co w duszy gra" zadebiutuje na świecie 19 czerwca 2020 roku, ale polscy widzowie będą musieli poczekać na seanse nieco dłużej. W naszym kraju produkcja wejdzie do kin 7 sierpnia 2020.

Więcej o: