"Co w duszy gra". Za co chcesz zostać zapamiętany? Zwiastun nowego filmu Pixara z przesłaniem

Pixar w przyszłym roku uraczy miłośników animacji dwiema całkiem nowymi produkcjami. Po zwiastunie do "Naprzód" w sieci właśnie pojawił się trailer "Soul", którego polski tytuł brzmi "Co w duszy gra". Po odkryciu tego, co "W głowie się nie mieści", Disney proponuje metafizyczne rozmyślania.

"Co w duszy gra" zabierze widzów z ulic Nowego Jorku prosto do seminarium "You" ("Ty"), gdzie dusze zdobywają wiedzę i dbają o to, by dzieci rodziły się z osobowościami. Kiedy dusza jest gotowa i przeszkolona, dołącza do świata ludzi i stara się prowadzić dobre, sensowne życie. Przynajmniej tak powinny się potoczyć sprawy. W przypadku Joe Gardnera nastąpił jakiś błąd, bo jego życie poszło w kompletnie inną stronę. 

"Co w duszy gra". Nauczyciel muzyki usiłuje wrócić do świata żywych - to oczywiście nie będzie proste

Zobacz wideo

Wspomniany Joe Gardner to nauczyciel muzyki, który wierzy, że jego życiowym powołaniem jest jazz. Kiedy dostaje niepowtarzalną szansę na spełnienie zawodowych marzeń, nagle "przypadkowo" umiera i w niewyjaśniony sposób trafia do seminarium dusz. Tam poznaje 22 - duszę, która nienawidzi ludzi tak bardzo, że nie ma zamiaru nigdy trafić na Ziemię. Joe i 22 muszą połączyć siły, by muzyk mógł wrócić do domu.

W oryginalnej wersji językowej udzieliła się plejada gwiazd. Główną rolę zagrał Jamie Foxx, a jako jego towarzyszka 22 wystąpiła Tina Fey. Na liście są również m.in. Daveed Diggs ("The Get Down", "Hamilton: The Musical"), Phylicia Rashad ("Bill Cosby Show") i Questlove z zespołu The Roots. Za reżyserię "Co w duszy gra" odpowiada Pete Docter - twórca hitowej animacji "Potwory i spółka" i nagrodzonego Oscarem "W głowie się nie mieści". Filmowiec powiedział o swoim najnowszym projekcie:

Reżyseruję film, który zadaje pytania ostateczne. Pytania, nad którymi wszyscy myśleliśmy w tym czy innym czasie: dlaczego tu jestem? Skąd się tu wziąłem? I po co? No ale kto stworzyłby kreskówkę o metafizyce? My. Ten film nazwiemy "Soul".

"Co w duszy gra" zadebiutuje na świecie 19 czerwca 2020 roku, ale polscy widzowie będą musieli poczekać na seanse nieco dłużej. W naszym kraju produkcja wejdzie do kin 7 sierpnia 2020.

Więcej o: