"Midway". Od nastoletniej gwiazdy do filmów wojennych. Nick Jonas o roli pilota: Dam widzom mnóstwo emocji

Choć Nick Jonas nadal śpiewa i gra w zespole Jonas Brothers, nie jest już nastoletnim chłopcem z burzą loków. 27-latek od pewnego czasu próbuje swoich sił w aktorstwie - jego najnowszy projekt to "Midway" w reżyserii Rolanda Emmericha. Jonas opowiedział o kulisach pracy nad produkcją i zdradził, że odegranie jego postaci było nader trudnym zadaniem.
Zobacz wideo

"Midway" to wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk, Rolanda Emmericha, który ma na koncie m.in. "Dzień Niepodległości", "2012" czy "Pojutrze". Film przedstawia historię jednej z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku. Występują w nim m.in. Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid, a także debiutujący w filmie o tak wielkim rozmachu Nick Jonas. Muzyk, który coraz poważniej myśli o aktorstwie, ujawnił kilka szczegółów na temat procesu powstawania "Midway".

Zobacz też: Trwa kryzys kubański, a oni grają w szachy? Za tym kryje się dużo więcej. Fragment książki "Ukryta gra" >>

"Midway". Nick Jonas: Autentyczność to istota tego filmu. Czuć to w każdym kadrze

Nick Jonas zagrał Bruno Gaido, który zajmował się na Pacyfiku łącznością radiową i był w tym obszarze naprawdę niezły, jednakże zapisał się złotymi zgłoskami w bitwie o Midway dzięki niezwykłemu aktowi odwagi, gdy zniszczył japoński samolot lecący prosto na jego statek. Jak powiedział Jonas, kiedy czytał o dokonaniach pierwowzoru swojej postaci, "czuł się, jakby miał przed oczami sytuację rodem z Hollywood":

Jego odwaga i instynktowna reakcja w chwili największej próby były kluczowe - uratowały wiele istnień i nie ma w tej historii nic fikcyjnego. W kinie ta scena zaprze widzom dech w piersiach.

Ci, którzy obserwują karierę Nicka Jonasa, mogli być zaskoczeni jego angażem do filmu takiego jak "Midway". Muzyk jest najbardziej znany z występów w grupie Jonas Brothers wraz z braćmi Kevinem i Joe - panowie niedawno z dużym sukcesem reaktywowali działalność zespołu po sześcioletniej przerwie. Nick Jonas twierdzi, że braterstwo to motyw, który bardzo urzekł go w "Midway":

Mam słabość do opowieści o różnych formach braterstwa. Być może dlatego, że łączą mnie bardzo mocne więzi z moimi braćmi i rozumiem dynamikę takich relacji. Ale też dlatego, że w tym filmie jest historia, która po prostu musi zostać opowiedziana.

Aktor zapewnił, że w filmie czeka nas mnóstwo emocji. Jonas uważa, że istotą "Midway" jest autentyczność, którą "czuć w każdym kadrze". O tym, czy superprodukcja to faktycznie tak udane dzieło, polscy widzowie mogą się przekonać w kinach od 8 listopada. Cały wywiad z Jonasem możecie natomiast obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: