"Joker" to najbardziej dochodowy film komiksowy w historii

"Joker" jeszcze przed ostatnim weekendem miał na koncie 957 milionów zarobionych na całym świecie. Co prawda do wyniku ostatniego filmu o Avengersach jeszcze mu daleko, ale już jest nazywany najbardziej dochodowym filmem komiksowym wszech czasów. Dlaczego?

O ile "Avengers: Koniec gry" w lipcu został oficjalnie najbardziej kasowym filmem w historii, odbierając ten tytuł "Avatarowi" Jamesa Camerona, to "Joker" znalazł się na pierwszym miejscu listy produkcji, które zwróciły producentom najwięcej z każdego zarobionego dolara. Przy budżecie 62,5 mln dolarów każdy zainwestowany dolar dał ponad 15,3 dolarów zwrotu.

"Joker" pokonał "Maskę"

Wcześniej rekord w tej kategorii należał "Maska" z Jimem Carreyem w roli głównej, który zarobił 351 milionów przy budżecie 23 miliony. To tytuł z 1994 roku, więc długo czekaliśmy na zmianę lidera.

Warto zauważyć, że "Joker" jest filmem nie tylko popularnym, ale także docenianym przez krytyków. Twórcy wyjechali z MFF w Wenecji z główną nagrodą - Złotym Lwem. Film, w którym główną rolę gra Joaquin Phoenix jest także najbardziej dochodowym filmem dla dorosłych w historii kina.

"Joker". Makijaż głównego bohatera tak wygląda, bo Joaquin Phoenix zrobił się nerwowy >>

"Joker" w reżyserii Todda Phillipsa pokazuje przemianę niespełnionego komika Arthura Flecka w Jokera - jednego z najgroźniejszych wrogów komiksowego Batmana. To produkcja ponura, brutalna i przerażająca.

Mówi się o dużych szansach oscarowych tego filmu, ale trzeba także zauważyć, że reakcja na "Jokera" są bardzo różne - od recenzji pełnych zachwytów po opuszczenie kina przed końcem seansu. Także członkowie amerykańskiej akademii filmowej są podzieleni. 

Oscary 2020. Komisja widziała "Jokera". Reakcje? "Nie wiem, czy go zakazać, czy dać mu każdą możliwą nagrodę" >> 

Więcej o: