Emmanuelle Seigner w ostatniej chwili odwołała wywiad. Powód? Oskarżenia wobec Romana Polańskiego

Emmanuelle Seigner, która gra w najnowszym filmie swojego męża Romana Polańskiego, odwołała zaplanowany na dziś wywiad, promujący "Oficera i szpiega". Tuż przed jutrzejszą francuską premierą filmu wybuchła sprawa oskarżeń o gwałt, które w stronę reżysera skierowała Valentine Monnier.

Emmanuelle Seigner, która od 30 lat jest żoną Polańskiego, grała w wielu jego filmach. Nie inaczej jest tym razem - aktorka wcieliła się w niewielką rolę Pauline Monnier (sic!), ale bardzo angażuje się w promocję produkcji. To ona w imieniu Polańskiego odebrała Srebrnego Lwa podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Roman Polański z Grand Jury Prize, "Joker" najlepszym filmem festiwalu w Wenecji >>

Nie tylko Emmanuelle Seigner odwołuje wywiad

Aktorka odwołała jednak w ostatniej chwili radiowy wywiad, którego miała udzielić w związku z premierą filmu "Oficer i szpieg" dziennikarzowi publicznej rozgłośni France Inter.

Także grający główną rolę - francuskiego oficera narodowości żydowskiej Alfreda Dreyfusa, który w 1894 r. został oskarżony, a potem niesłusznie skazany za zdradę państwa - Jean Dujardin nagle odwołał wywiad, który miała w niedzielę pokazać w najlepszym czasie antenowym stacja telewizyjna TF1. 

Z kolei wczoraj France Inter nie wyemitowała audycji "Pop pop pop", w której o nowym filmie Romana Polańskiego miał opowiadać Louis Garrel. Aktor już wcześniej nagrał wywiad, ale nie trafił na antenę, ponieważ - jak tłumaczył dyrektor radia Laurence Bloch - nie padło w nim pytanie o najnowsze oskarżenia kierowane przez Valentine Monnier w stronę Polańskiego.

Roman Polański oskarżany o gwałt

Francuska aktorka, fotografka i modelka na łamach "Le Parisien" opowiedziała, że w 1975 roku Roman Polański ją zgwałcił. Kobieta miała wtedy 18 lat, z reżyserem oraz grupą przyjaciół przebywała w alpejskim kurorcie Gstaad w Szwajcarii, gdzie jeździli na nartach. Monnier wspomina, że w pewnym momencie Polański w wulgarny sposób zaproponował jej seks i twierdzi, że się nie zgodziła, ale przyszła do jego rezydencji, gdzie mieli być też jej znajomi. Tam Polański miał ją pobić i brutalnie zgwałcić.

Roman Polański za pośrednictwem swojego prawnika zaprzecza zarzutom stawianym przez Monnier. Tymczasem, po nagłośnieniu sprawy, francuska gildia artystów rozważa usunięcie Polańskiego z listy członków stowarzyszenia.

Więcej o:
Komentarze (41)
Emmanuelle Seigner w ostatniej chwili odwołała wywiad. Powód? Oskarżenia wobec Romana Polańskiego
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 45 razy 29

  chcą za wszelką cenę udupić starca, babka rzuciła gównem (po 44 latach!!!), a ono zawsze się przylepia, taka jest natura gówna,
  ale Polański nie takie rzeczy przetrwał, moi drodzy, przetrwa i to,
  a jego filmy i tak są genialne i ponadczasowe!

 • pkozar

  Oceniono 23 razy 15

  francuska gildia artystów rozważa usunięcie Polańskiego z listy członków stowarzyszenia
  Domniemanie winy? Jakie to jest typowe w takich sprawach.

 • gj61

  Oceniono 21 razy 11

  Co za czasy... takie "oskarżenie" teraz jest gorsze niż antysemityzm i hitleryzm razem wziętete. Tylko islamiści mają "spocznij". Oni gwałcą wszystko co chodzi, oprócz zegara. Zgodnie z dyrektywą unijną!

 • wesslingharald

  Oceniono 11 razy 9

  Jeżeli ktoś rzeczywiście jest pedofilem, erotomanem, zboczeńcem i gwałcicielem, to nie schowa swych chuci w szafie, nie uchowa ich w ukryciu przez kilkadziesiąt lat. To niemożliwe. Od nieszczęsnej historii z Samantha Geimer Polanski nigdy nie dał najmniejszego powodu do jakichkolwiek oskarżeń, czujne, rządne krwi brukowce rzuciłyby się na każdy ochłap.

 • red.leszek

  Oceniono 9 razy 9

  francuska gildia artystów zdaje się ignorować zasadę domniemana niewinności

 • heureuse_beauty

  Oceniono 19 razy 9

  Hmm, Polański ma 165 cm, chuchro pobiło i zgwałciło wysportowaną modelkę? No no...aż się nie chce wierzyć.

 • wesslingharald

  Oceniono 16 razy 8

  Ta pazerna idiotka wbrew zamierzeniom zjednała Polańskiemu rzesze obrońców. Prawnicy Polańskiego poproszą pokrzywdzoną o dowody/nazwiska świadków itd. Potem udowodnią jej krętactwa, potem oszacują straty swojego klienta i wreszcie puszczą ją z torbami. Mam nadzieję. Ku przestrodze.

 • muzoman

  Oceniono 5 razy 5

  Co ten Romek tak nawywijał ? Wszystkie jadą po nim, urządzają corridę.

 • Krystyna Matuszczak

  Oceniono 6 razy 4

  Powiedzmy szczerze, to wyborcy PiS bronią pedofilii i gwałcicieli w czarnych sukienkach!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX