"Z kolejnym sezonem Wiedźmina jest trochę jak z jego mieczami". Netflix zapowiada drugi sezon serialu

Wielkimi krokami zbliża się premiera "Wiedźmina". Tymczasem Netflix poinformował, że powstanie drugi sezon produkcji. Prace nad nim rozpoczną się już na początku przyszłego roku.
Zobacz wideo

To, że ma powstać drugi sezon do tej pory było prawie pewne. Producentka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich zdradziła, że rozplanowała historię Geralta na siedem sezonów, jednak nie miała pewności, czy wszystkie powstaną.

O tym, że na pewno powstanie drugi sezon serialu poinformował w środę na Facebooku Netflix:

Z kolejnym sezonem Wiedźmina jest trochę, jak z jego mieczami. Na razie widać tylko jeden, ale już wiemy, że drugi też będzie.

- Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada - powiedziała Lauren S. Hissrich.

Prace nad drugim sezonem serialu rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a jego premiera planowana jest na 2021 rok. Ponownie zobaczymy głównych członków obsady - Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę jako Yennefer i Freyę Allan jako Ciri. Będzie składał się z ośmiu odcinków.

Premiera "Wiedźmina" już 20 grudnia

Serial "Wiedźmin" oparty jest na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. W realizację serialu, jako konsultant zaangażowany jest sam pisarz. Sapkowski nie widział jeszcze efektu końcowego, ale, jak mówi, wierzy w tę produkcję.

Pierwszy sezon "Wiedźmina" będzie składał się z ośmiu odcinków. Można go będzie oglądać na Netfliksie od 20 grudnia. 

Więcej o: