"Ukryta gra"- kulisy powstania filmu. Agnieszka Woźniak-Starak debiutuje jako producentka [WIDEO]

W kinach w całej Polsce można oglądać film "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. To najnowsza produkcja Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania"), która powstała z udziałem światowych sław oraz nagradzanych twórców. Specjalnie przygotowany "making of" pozwala zajrzeć za kulisy prac nad thrillerem szpiegowskim z Billem Pullmanem w roli głównej.

Jak wyglądała realizacja zdjęć w Pałacu Kultury i Nauki, czy w jakich okolicznościach Bill Pullman dołączył do obsady filmu? O tym oraz o licznych aspektach pracy na planie opowiadają twórcy w specjalnie przygotowanym materiale, który odsłania kulisy powstania "Ukrytej gry".

 

"Ukryta gra" to wyborny thriller szpiegowski, który warto zobaczyć nawet więcej niż raz [RECENZJA] >>

Rozgrywka, tajemnica i intryga

Czas realizacji zdjęć wspominają producenci (Krzysztof Terej, Piotr Woźniak-Starak), reżyser i współautor scenariusza (Łukasz Kośmicki), aktorzy (Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jewgienij Sidichin), twórcy (Paweł Edelman, Allan Starski, Łukasz Targosz, Ewa Gronowska, Robert Adamczyk, Ewa Drobiec). Producentem materiału jest Agnieszka Woźniak-Starak.

Zdjęcia do filmu "Ukryta gra" trwały od lutego do kwietnia 2018 roku. Poza Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, film był realizowany m.in. w Centrum Praskim Koneser, w Willi Gawrońskich oraz w Łazienkach Królewskich.

Przy Piotrze ludzie czuli, że nie ma barier, wszystko jest do zrobienia. To było niesamowite >>

Jeden ruch może zmienić historię

Akcja "Ukrytej gry" toczy się na początku lat 60. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego (Bill Pullman). Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Film został nagrodzony na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz jest prezentowany w Konkursie Filmów Polskich Camerimage. Międzynarodowa premiera "Ukrytej gry" odbędzie się podczas festiwalu Black Nights w Tallinnie.

Więcej o:
Komentarze (31)
"Ukryta gra" - kulisy powstania filmu. Agnieszka Woźniak-Starak debiutuje jako producentka
Zaloguj się
 • putin2000

  Oceniono 6 razy 4

  Aleksiej Sieriebriakow najlepszy. Jego przemowę do podwładnego o różnicach między Stanami a nami będę sobie jeszcze puszczał wielokrotnie :)

 • cyprys9

  Oceniono 2 razy 2

  Świetny film w iście hollywoodzkim stylu. zdecydowanie polecam Bill Pullman i Robert Więckiewicz rewelacja !!! TAKIEGO FILMU W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO. Okazuje się, że w Polsce można również nakręcić dobry film . Świetna gra aktorska. POKAZANIE PAŁACU KULTURY W TAKIM ŚWIETLE STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ !!!.

 • searam

  Oceniono 2 razy 2

  Film wprowadza w niesamowity nastroj czasow.
  Nie ma sie co czepiac pewnych niekonsekwencj i trzeba go bejrzec.

 • strange_email

  Oceniono 12 razy 2

  Po opisie intrygi już wiem, że raczej tego oglądać nie będę, to brzmi jak film klasy straight to DVD. A fazowanie się Starakiem tak jakby był wielokrotnym zdobywca Oskara jest żałosne.

 • czarnulka_17

  Oceniono 1 raz 1

  dla mnie też ten film okazał się świetną rozrywką. Od samego początku tak mnie wciągnął że nawet nie zjadłam nic chipsów

 • lajkonik90

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie sie film podobal, wiadomo ze kazdy ma wlasne odczucia i swoje zdanie ale ja poszedlem tam z calkowicie obiektywnym nastawieniem, bez zadnych uprzedzen i przyznaje, ze warto bylo

 • eureka501

  Oceniono 5 razy 1

  Ile jeszcze o tych bogatych prymitywach bedziecie pisac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX