"Psy 3. W imię zasad". Edward Linde-Lubaszenko powraca w kultowej roli. Dwa nowe nazwiska w obsadzie

Producenci filmu "Psy 3. W imię zasad" dawkują emocje, ujawniając co jakiś czas nowych członków obsady. Tym razem okazuje się, że Edward Linde-Lubaszenko raz jeszcze wcieli się w postać kapitana Tadeusza Stopczyka. Obok niego pojawią się także dwaj nowi znani aktorzy.
Zobacz wideo

W najnowszych "Psach" po 25 latach ponownie krzyżują się drogi Franza Maurera (Bogusław Linda), Waldka Morawca (Cezary Pazura) i Radosława Wolfa (Artur Żmijewski). Czy dawny naczelnik - w tej roli Linde-Lubaszenko - pomoże dawnym przyjaciołom ten ostatni raz?

Nie zabraknie również nowych bohaterów - do legendarnej obsady dołączają też Arkadiusz Jakubik i Eryk Lubos. Czy przysłużą się do walki w imię zasad, a może opowiedzą się po drugiej stronie barykady? Odpowiedź w kinach już 17 stycznia.

"Psy 3. W imię zasad" - o czym jest film?

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko.

Producentem filmu jest Klaudiusz Frydrych, współtwórca sukcesu "Jacka Stronga". Partneruje mu Janusz Dorosiewicz, producent  hitu "Psy II: Ostatnia krew". Film na podstawie własnego scenariusza reżyseruje Władysław Pasikowski. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki ("Drogówka"). Za montaż odpowiada Jarosław Kamiński ("Zimna wojna", "Jack Strong"), za dźwięk Bartłomiej Bogacki. Scenografię przygotował Wojciech Żogała, kostiumy Małgorzata Braszka. Charakteryzację tworzy Janusz Kaleja. Za postprodukcję obrazu i efekty specjalne odpowiada Chimney Poland (Zuzanna Hencz, Marcin Drabiński). Kierownictwo nad produkcją filmu objęła Ewa Jastrzębska.

Więcej o: