Reżyser "Ukrytej gry" z nagrodą "Perspektywa" przyznawaną przez PISF za debiut roku

Łukasz Kośmicki, reżyser thrillera szpiegowskiego "Ukryta gra", jest tegorocznym laureatem Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa". Wyróżnienie jest przyznawane corocznie za najlepszy debiut Nagrodę ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Perspektywa" to nagroda przyznawana za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość.

Łukasz Kośmicki to reżyser, a także autor scenariusza "Ukrytej gry". Wcześniej został za ten film wyróżniony już Nagrodą Specjalną 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych "za propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego". "Ukryta gra" to thriller szpiegowski z Billem Pullmanem w roli amerykańskiego arcymistrza szachowego. Joshua Mansky przyjeżdża w 1962 roku do Warszawy, by w Pałacu Kultury i Nauki zmierzyć się z przeciwnikiem z ZSRR.

Zobacz wideo

''Ukryta gra'' (ang. ''The Coldest Game'') w reżyserii Łukasza Kośmickiego to pierwszy polski film zrealizowany po angielsku z myślą o dystrybucji międzynarodowej. - Mecz szachowy, kryzys kubański, prezydent Kennedy i sekretarz Chruszczow istnieli. Pałac Kultury i Nauki nadal góruje w centrum Warszawy. Mamy nadzieję, że połączenie faktów i filmowej fikcji oraz emocje i intryga dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń - mówił Łukasz Kośmicki podczas konferencji prasowej w zeszłym roku. Produkcję można w tym momencie oglądać w polskich kinach.

"Ukryta gra" to wyborny thriller szpiegowski, który warto zobaczyć nawet więcej niż raz [RECENZJA] >>

Kośmicki, razem z Piotrem Głuchowskim i Marcelem Sawickim, jest także autorem książki "Ikryta gra", która ma być dopełnieniem fabuły filmu.

 

Ebook "Ukryta gra" w Publio.pl >>

Łukasz Kośmicki - "Ukryta gra" to jego fabularny debiut, ale to nie nowicjusz

Kośmicki jest też laureatem Paszportu "Polityki" za rok 1996 w kategorii film i wyróżnienia "Talent Roku" na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Reżyser "Ukrytej gry" ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Odpowiadał za zdjęcia w takich filmach jak "Gry uliczne" Krzysztofa Krauzego, "Gniew" Marcina Ziębińskiego czy spektaklu "W roli Boga" Tomasza Wiszniewskiego. to laureat Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za scenariusz do filmu „Dom zły”. Jako reżyser pracował wcześniej na planie seriali takich jak "Diagnoza", "Ultraviolet" czy "Rodzinka.pl". 

Więcej o: