"Chinatown" Romana Polańskiego doczeka się prequela dla Netfliksa. Reżyserem David Fincher

David Fincher ma stanąć za kamerą serialowego prequela do filmu Romana Polańskiego "Chinatown". Portal Deadline podaje, że produkcja powstanie na zlecenie Netfliksa i pokaże początki kariery Jake'a Gittesa jako prywatnego detektywa. Autorem scenariusza ponownie będzie Robert Towne.
Zobacz wideo

Film "Chinatown", który zadebiutował w 1974 roku, to najsłynniejsza produkcja Romana Polańskiego. W niezapomnianych rolach wystąpili tam Jack Nicholson i Faye Dunaway - oboje dostali nominacje do Oscarów, a to i tak tylko dwie z aż jedenastu nominacji, które przyznano filmowi. Teraz pojawiły się informacje, że scenarzysta Robert Towne znowu zabierze widzów do dusznego, skąpanego w korupcji Los Angeles lat 20. i 30. XX w. oraz wydarzy się to przy pomocy Davida Finchera.

Zobacz też: Francuskie stowarzyszenie filmowców chce zmienić statut. Zmiany uderzą w Romana Polańskiego >>

"Chinatown" Romana Polańskiego z prequelem na Netfliksie

Ze wspomnianych jedenastu oscarowych nominacji "Chinatown" ostatecznie zdobył jedną nagrodę - zgarnął ją właśnie Robert Towne za scenariusz. Jak twierdzą informatorzy portalu Deadline, ostatnio Netflix dogadał się z Towne'em i Fincherem co do stworzenia pilotażowego odcinka prequela kultowego dzieła.

 

"Chinatown" miesza fakty z fikcją i przedstawia opowieść prywatnego detektywa Jake'a Gittesa (Jack Nicholson), który zostaje zatrudniony do wytropienia niewiernego męża Evelyn Mulwray (Faye Dunaway), ale odkrywa przy pracy o wiele, wiele więcej. Prequel w reżyserii Davida Finchera miałby najprawdopodobniej skupiać się na latach młodości Jake'a Gittesa i ukazać jego pięcie się po szczeblach kariery w Los Angeles - mieście rządzonym przez wielkich biznesmenów i ich nieczyste machlojki. Warto wspomnieć, że "Chinatown" blisko 30 lat temu otrzymał kontynuację w postaci "Dwóch Jake'ów", która jednak nie spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów (nawet mimo powrotu Jacka Nicholsona).

Nowa odsłona "Chinatown" będzie kolejną już okazją do współpracy z Netfliksem dla Davida Finchera. Filmowiec, znany wcześniej z takich kinowych hitów jak "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "The Social Network" czy "Fight Club", wszedł w romans ze streamingowym gigantem przy serialu "House of Cards" - był jego producentem wykonawczym. Fincher wyprodukował też "Mindhuntera" i "Miłość, śmierć i roboty", a ostatnio zajmował się reżyserią filmu biograficznego "Mank" o twórcy "Obywatela Kane'a", Hermanie Mankiewiczu.

Więcej o: