"Irlandczyk". Netflix udostępnia ostatni zwiastun nadchodzącej produkcji Martina Scorsesego

"Irlandczyk", jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku, zadebiutuje już niebawem - najpierw w kinach, a potem na Netfliksie. Platforma właśnie udostępniła ostateczny zwiastun najnowszego dzieła Martina Scorsesego.

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami płatnego mordercy i oszusta Franka Sheerana - w tej roli Robert De Niro. Wraz z nim wystąpią także Al Pacino, Joe Pesci i Harvey Keitel. Produkcja 22 listopada zadebiutuje w wybranych kinach w Polsce, a od 27 listopada będą mogli ją obejrzeć użytkownicy Netfliksa, który podzielił się finalnym zwiastunem.

Zobacz też: Scorsese wyszydził ekranizacje komiksów. Teraz okazało się, że to on miał tworzyć "Jokera" >>

"Irlandczyk" Martina Scorsesego. Zapowiada się kino gangsterskie na najwyższym poziomie

Zobacz wideo

Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych - tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy (Al Pacino). Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Za scenariusz "Irlandczyka" odpowiada Steven Zaillian ("Moneyball", "Dziewczyna z tatuażem", "American Gangster"), laureat Oscara za scenariusz do "Listy Schindlera" Stevena Spielberga. Zaillian zaadaptowal na wielki ekran książkę autorstwa Charlesa Brandta "I Heard You Paint Houses". "Irlandczyk" będzie najdłuższym filmem fabularnym w karierze Martina Scorsesego - potrwa aż 210 minut, czyli trzy i pół godziny. W jego obsadzie oprócz wspomnianych wcześniej wybitnych nazwisk znaleźli się m. in. Ray Romano, Bobby Cannavale i Anna Paquin. 

Więcej o: