"Wikingowie: Valhalla". Netflix wyprodukuje spin-off popularnej serii

Netflix zapowiedział oficjalnie, że powstanie spin-off popularnego serialu "Wikingowie". Nowa seria będzie jednocześnie sequelem znanej fanom historii.

"Wikingowie" to kanadyjsko-irlandzki serial telewizyjny stworzony przez Michaela Hirsta dla kanału telewizyjnego History. Już wkrótce powróci on na ekrany za sprawą szóstego i finałowego sezonu. Okazuje się jednak, że to nie koniec telewizyjnej historii "Wikingów".

"Wikingowie" - nowy zwiastun finałowego sezonu serialu. Co czeka widzów?

Zobacz wideo

"Wikingowie: Valhalla". Netflix zapowiada "przyspieszającą bicie serca, niepowstrzymaną akcję"

Netflix zapowiedział, że powstanie kolejny serial związany z produkcją "Wikingowie". Będzie nosił tytuł "Wikingowie: Valhalla", a jego akcja będzie rozgrywać się 100 lat po wydarzeniach z oryginalnego serialu. Twórcy nowej serii zapowiadają, że w serialu pojawią się takie postaci jak Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi czy Wilhelm Zdobywca.

Jednym z producentów wykonawczych serialu "Wikingowie: Valhalla" jest twórca "Wikingów" Michael Hirst. Za scenariusz odpowiedzialny jest Jeb Stuart, który został także showrunnerem tej produkcji. Serial zostanie zrealizowany przez studio MGM Television. 

"Jestem niezmiernie podekscytowany, że ogłaszamy kontynuację naszej sagi Wikingów. Wiem, że miliony naszych fanów na całym świecie będą zachwyceni" - powiedział Michael Hirst. Swoją radość z prac nad serialem "Wikingowie: Valhalla" wyraził także Channing Dungey, wiceprezes Original Series w Netflixie. 

"Serial "Wikingowie: Valhalla" obiecuje być wszystkim, co fani uwielbiają w serii: przyspieszającą bicie serca, niepowstrzymaną akcją zakorzenioną w bogatych postaciach i dramatycznej historii, która rzuca światło na rodzinę, lojalność i władzę" - czytamy w komunikacie Netflixa. 

Data premiery i obsada nowego programu o Wikingach wciąż nie są znane. 

Więcej o: