"Mayday". Dwie żony to nie zdrada? Komedia z Piotrem Adamczykiem w roli głównej w kinach już w styczniu

Jedna z najchętniej granych na świecie sztuk, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju, doczekała się ekranizacji. "Mayday" z gwiazdorską obsadą wchodzi do kin 10 stycznia.

Najpierw była sztuka "Run For Your Wife", potem jej polska wersja, czyli "Mayday", a teraz przyszedł czas na film. "Mayday" to film Sama Akiny, reżysera kinowych przebojów "Planeta Singli 2" i "Planeta Singli 3", oraz Hanny Węsierskiej, współscenarzystki filmów "Lejdis" i "Śniadanie do łóżka". W rolach głównych przebojowej komedii pojawiła się komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i Adam Woronowicz. A na ekranie jeden mężczyzna, jego dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne "Mayday" ani "S.O.S".

Zobacz też: Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz pobici i zakrwawieni. Wszystko dla sztuki na planie filmu "Mayday" >>

"Mayday". Podwójne życie Adamczyka usłane różami - do czasu

Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do momentu, kiedy na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty.

Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerośnie bohaterów wielokrotnie, a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki.

Oprócz wspomnianych odtwórców głównych ról obsadę "Mayday" zasilili m. in. Andrzej Grabowski, Bartosz Porczyk, Kamil Kula, Krzysztof Czeczot, Tomasz Oświeciński, Ewa Kasprzyk, Aleksandar Milićević i Wojciech Czerwiński. Premiera komedii już tej zimy - 10 stycznia 2020 roku. 

Zobacz wideo
Więcej o: