Tak wygląda nowa "Emma". Jest zwiastun ekranizacji powieści Jane Austen

Jane Austen to autorka, po której twórczość filmowcy sięgają bardzo chętnie. Już w przyszłym roku na ekrany wejdzie kolejna ekranizacja "Emmy". Jest zwiastun.
Zobacz wideo

"Emma" to opowieść o młodej bogatej dziewczynie, która uważa się za doskonałą swatkę. Mieszając w życiu uczuciowym swoich znajomych, doprowadza do zamieszania, a jednocześnie przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z tego, co (i do kogo) tak naprawdę sama czuje. W 1996 roku Emmę zagrała Gwyneth Partlow, teraz w tę bohaterkę wcieli się Anya Taylor-Joy.

Nowa "Emma" w kinie na Walentynki - nie wiadomo, czy w Polsce także

W obsadzie nowej wersji, którą reżyseruje Autumn de Wilde, znaleźli się także: Johnny Flynn, Bill Nighy, Mia Goth, Miranda Hart, Josh O’Connor, Callum Turner, Rupert Graves, Gemma Whelan, Amber Anderson, Tanya Reynolds, and Connor Swindells. Za scenariusz filmu odpowiada nowozelandzka pisarka Eleanor Catton, która została wyróżniona Man Booker Prize w 2013 roku za swoją powieść zatytułowaną "Wszystko, co lśni".

"Emma" ma wejść do kin w Wielkiej Brytanii 14 lutego przyszłego roku. Na razie nie ma informacji na temat polskiej dystrybucji.

Jane Austen to uwielbiana na świecie, ale przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, pisarka, której powieści opisują życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Jej książki takie jak "Rozważna i romantyczna", "Duma i uprzedzenie" czy właśnie "Emma" były wielokrotnie ekranizowane, zarówno na potrzeby kina jak i telewizji. W bohaterów wymyślonych przez Austen wcielili się już m.in. Emma Thompson, Kate Winslet, Alan Rickman, Hugh Grant, Keira Knightley, Rosamund Pike czy Colin Firth. 

Więcej o: