"Korona królów" trafiła do Japonii. Jest japoński zwiastun hitu TVP [WIDEO]

"Korona królów" trafiła pod japońskie strzechy. TVP sprzedała tamtejszemu nadawcy prawa do znanej polskim widzom telenoweli historycznej. W sieci ukazał się azjatycki zwiastun promujący tę produkcję.

"Korona królów" to serial, który znany jest w Polsce nawet tym, którzy nie mają w domu telewizora. Trafił on do ramówki TVP w styczniu 2018 roku. Pod koniec tego samego roku media obiegła informacja, że telewizja publiczna chce zawojować swoją nową produkcją świat i sprzedała jednemu z japońskich nadawców prawa do emisji "Korony królów". Wiemy, że Japończycy mieli już okazję obejrzeć pierwsze odcinki.

Zobacz wideo

"Korona królów" w japońskiej telewizji. Jak wygląda zwiastun?

Japońscy widzowie mogą śledzić historię polskich królów już od pierwszego odcinka serialu "Korona królów". Do sieci trafił także zwiastun polskiej produkcji w japońskiej wersji językowej.

- To bardzo miłe, że nasza produkcja rozprzestrzenia się, rozwija. Teraz również Japończycy będą mogli nas oglądać. Jestem ciekawy dubbingu - komentował Andrzej Hausner, odtwórca roli Kazimierza Wielkiego, gdy dowiedział się, że "Korona królów" trafi do Japonii.

Wygląda na to, że ciekawość aktora nie zostanie zaspokojona, bo serial emitowany jest z napisami.

Serial o polskich władcach trafił także na Węgry. TVP sprzedała również prawa do serialu "Drogi wolności", który emitowany będzie przez telewizje w Grecji i Słowenii.

Więcej o: