"Kraina lodu 2" w zawrotnym tempie bije rekordy oglądalności w polskich kinach

"Kraina lodu 2" szturmem zdobyła serca polskich widzów. Druga część kultowej animacji weszła na ekrany kin w piątek 22 listopada i zadebiutowała od razu na szczycie box office. Pobiła nie tylko rekord oglądalności, ale i ustanowiła rekord wpływów ze sprzedaży biletów .
Zobacz wideo

Pierwsza część filmu "Kraina Lodu" trafiła do kin w 2013 roku i zyskała ogromną popularność zarówno jeśli chodzi o samą animację, jak i ścieżkę muzyczną stworzoną do filmu. Na kolejną część z tej serii Disney kazał czekać aż sześć lat. I naprawdę było warto. Polska premiera okazała się absolutnym sukcesem. 

"Kraina lodu 2" bije polskie rekordy

Ten sukces chyba nikogo nie zaskoczy - "Kraina lodu 2" w zawrotnym tempie pobiła rekord oglądalności. Weszła do kin w Polsce 22 listopada i od razu na pojawiła się na szczycie naszego box office z wynikiem blisko 620 tys. widzów. To jednak nie wszystko! Najnowsza produkcja Disneya przez pierwsze dni wyświetlania ustanowiła rekord wpływów ze sprzedaży biletów - 12,6 miliona zł. Ten imponujący wynik finansowy daje "Krainie" najlepsze otwarcie animacji w historii polskiego box office!

"Mam tę moc, mam tę moc" - śpiewała sześć lat temu cała Polska. Któż nie pokochał bałwanka Olafa i kogo nie uwiodła fenomenalna ścieżka dźwiękowa? 

Teraz dowiemy się, dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

Więcej o: