"Psy 3". Cezary Pazura o swoim bohaterze: "Z zaszczytem prezesuje ogródkom działkowym"

Cezary Pazura powrócił do roli Waldemara Morawca i pojawi się u boku Bogusława Lindy czy Artura Żmijewskiego w nowej część kultowych "Psów". W wywiadzie z WP zapewnił, że ten film będzie wszystkich trzymać w napięciu. Dlatego też trzeba się na niego wybrać - "W imię zasad" - podkreśla aktor.
Zobacz wideo

17 stycznia do kin wchodzi najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Psy 3. W imię zasad". W obsadzie znalazł się m.in. Cezary Pazura, który powrócił do swojego bohatera Waldka "Nowego" Morawca. W wywiadzie z Wirtualną Polską opowiedział o filmie trochę więcej. 

 Cezary Pazura o nowych "Psach": Trzymają poziom 

Akcja nowych "Psów" rozgrywa się współcześnie. Franz Maurer po 25 latach wychodzi z więzienia i musi na nowo odnaleźć się w kraju, którego już nie zna. Po odsiadce spotka się znowu ze swoim byłym kolegą z pracy, Waldkiem. Przypomnijmy, że "Nowy" w drugiej części "Psów" został poważnie okaleczony. Co się u niego zmieniło od tego czasu? Pazura zdradził:

Jego życie zmieniło się diametralnie. Nie jest już czynnym policjantem. Z zaszczytem prezesuje ogródkom działkowym. Społecznie... Klepie biedę i stara się wychować godnie trójkę dzieci. Dorosłego syna i dwie córki.

Już wcześniej twórcy filmu zapewniali, że pojawienie się Franza Maurera oraz zawirowania w jego życiu są punktem zwrotnym dla akcji filmu. Także sam Pazura zapewniał, że scenariusz "Psów 3" - "wbił go w fotel, spowodował dreszcz emocji". Teraz uspokaja, że nowa część na pewno dorówna swoim poprzednikom:

 "Psy 3. W imię zasad" trzymają poziom poprzednich filmów. Jest niezwykle emocjonalny, ale i nostalgiczny, akcyjny, ale też refleksyjny. Dotknie głęboko każdego z nas. Ciśnienie jest olbrzymie.

Zachęca widzów do wizyty w kinie:

Czasami mam wrażenie, że wszyscy czekają na ten film. Dlatego trzeba iść do kina. W imię zasad! 

Do Cezarego Pazury i Bogusława Lindy dołączyli do nich Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański jako Damian i Tomasz Schuchardt jako Cegielski. Pazura podkreśla, że świetnie się z nimi pracowało:

Choć w ekipie pojawiło się sporo nowych osób, w większości wychowanych na "Psach", to atmosfera przypominała tę dawną. Dobrych chwil się nie zapomina. Emocje pozostały te same.

"Psy" - kultowe filmy

Pierwsza część "Psów" zadebiutowała w 1992 roku i była najbardziej kasowym tytułem dekady - obejrzało go wtedy ponad 400 tys. widzów. Władysław Pasikowski odebrał za produkcję nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Bogusława Lindę uznano za najlepszego aktora. Druga część powstała dwa lata później.

Więcej o: