Tomasz Kot zagra jedną z głównych ról w zagranicznym kryminale science fiction. Będzie inspirowany "Ludzkimi dziećmi"

Tomasz Kot, który zyskał dużą rozpoznawalność dzięki swojej roli w "Zimnej wojnie", dostał kolejną propozycję zza granicy. Aktor zagra jedną z głównych ról w filmie czeskiego reżysera Roberta Hloza. Produkcja nosi tytuł "Restore point" i ma być kryminalnym filmem sci-fi.
Zobacz wideo

Tomasz Kot nie tak dawno temu został odtwórcą roli Nikoli Tesli, a teraz dowiadujemy się, że zagra w bardzo ciekawym projekcie. To będzie detektywistyczna opowieść w klimacie science-fiction. Reżyser Robert Hloz zapewnia, że zarówno on, jak i scenarzysta Tomislav Cecka, czerpali garściami inspiracje ze słynnej dystopijnej powieści "Ludzkie dzieci" autorstwa Alfonso Cuaróna - podaje Screendaily.

Akcja osadzona jest w Europie w 2038 roku. W tym świecie każdy człowiek, który zmarł z przyczyn innych niż naturalne, zostaje przywrócony do życia. W tym świecie morderstwo jest prawie niemożliwe. Jednakże gdy młode małżeństwo pada ofiarą zabójcy, technikom odpowiedzialnym za ożywianie ludzi, udaje się odratować tylko kobietę. Wtedy też ambitna i młoda pani detektyw rozpoczyna śledztwo w tej podejrzanej sprawie.

Reżyser potwierdził, że już się rozpoczął proces produkcyjny, a zdjęcia zaplanowano na przyszły rok. Ekipa będzie pracować głównie na Słowacji - w tym tygodniu ponoć powstała ostateczna wersja scenariusza. Za produkcję odpowiadają czeski producent Jan Kallista z firmy Film Kolektiv, Rasto Sestak ze słowackiego D.N.A. Production oraz Stanisław Dziedzic z firmy Filmprodukcja.

Więcej o: