"Wiedźmin". Henry Cavill porównał Geralta z Rivii do Supermana i Batmana

Już za kilkanaście dni będzie miała miejsce premiera serialu "Wiedźmin" na Netflixie. Zainteresowanie tą produkcją jest niezwykle duże, a osoby z nią związane wciąż zabiegają o to, by ją wypromować. Jedną z nich jest odtwórca głównej roli, Henry Cavill, który w ostatnim wywiadzie porównał Geralta z Rivii do dwóch kultowych superbohaterów.

Co łączy Geralta z Rivii, Batmana i Supermana? Henry Carvill, czyli aktor, który wcielił się w rolę Białego Wilka i Człowieka ze stali, uważa, że mają oni ze sobą sporo wspólnego. Mówił o tym podczas wywiadu dla Kevina McCarthy'ego.

>>> "Wiedźmin" - pełny zwiastun. To będzie spektakularna produkcja!

Zobacz wideo

Henry Carvill o "Wiedźminie": Geralt z Rivii to połączenie Supermana i Batmana

- Geralt z Rivii jest prawie jak mieszanka Supermana i Batmana. Jest większy, silniejszy, szybszy niż przeciętna osoba, ale jest również wyjątkowo dobry w pracy detektywistycznej - powiedział Henry Carvill.

Aktor zauważył także, że to co łączy te trzy postaci, to fakt, że są zostały one osierocone, porzucone i wytrenowane. 

- Jeżeli weźmiesz te dwie postaci (Batmana i Supermana - red.), zmiksujesz je ze sobą i umieścisz w oprawie fantasy lub średniowiecznej, prawdopodobnie uzyskasz kogoś takiego, jak Geralt z Rivii - powiedział Carvill.

Aktor stwierdził, że zewnętrzna osobowość Białego Wilka przypomina bardziej Batmana, a jego serce - Supermana. Podkreślił również, że praca nad tą postacią jest dla niego bardzo interesująca.

Przypomnijmy, że serial "Wiedźmin" trafi do biblioteki Netflixa już 20 grudnia tego roku.

Więcej o: