"Dolina Bogów". Gwiazdy Hollywood w nowym filmie Lecha Majewskiego

Lech Majewski w swojej najnowszej produkcji przeniesie widzów do świata Indian. Obsada "Doliny Bogów" składa się z gwiazd światowego kina. Występują m.in. John Malkovich, Josh Hartnett i John Rhys-Davies.

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak "Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", "Wojaczek" znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata i oszałamia efektami audiowizualnymi. Po "Dolinie Bogów" możemy się spodziewać wrażeń najwyższej klasy.

Zobacz też: Tomasz Kot zagra jedną z głównych ról w zagranicznym kryminale science fiction. Będzie inspirowany "Ludzkimi dziećmi" >>

"Dolina Bogów". John Malkovich: Lech ma szczególne spojrzenie na świat

Historia z "Doliny Bogów" jest oparta na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach. Produkcja hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą ("Onirica”) w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, a także muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka. W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian.

Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także interesuje się Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka – podobnie jak inni poraniona przez życie Karen (Berenice Marlohe).

John Malkovich wypowiedział się o pracy z Majewskim w samych superlatywach:

Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią.

Keir Dullea, znany z roli głównego bohatera legendarnej "2001: Odysei kosmicznej", dodał:

Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka.

Zdjęcia do filmu powstawały nie tylko w Valley of the Gods w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar.

"Dolina Bogów" trafi do kin już 27 marca 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Więcej o: