Ups! W którym filmie 2019 roku twórcy zaliczyli najwięcej wpadek?

Realizacja filmu to skomplikowane przedsięwzięcie, przy którym pracują dziesiątki, a czasem setki osób. Nie sposób uniknąc wpadek, ale trzeba przyznać, że 59 błędów na jeden film to naprawdę dużo, a tyle ma na koncie zwycięzca rankingu.

Użytkownicy portalu moviemistakes.com naliczyli 59 większych i mniejszych błędów w filmie "Kapitan Marvel" i to zapewniło produkcji zwycięstwo w tym dość niechlubnym rankingu.

Zobacz wideo

Najwięcej wpadek zaliczają hity Marvela

Część wpadek ma związek oczywiście z czasami, w których rozgrywa się akcja filmu - to lata 80. i 90., ale pojawia się w nim oprogramowanie, przedmioty czy technologia niedostępne jeszcze wtedy na rynku. Choćby w scenie rozgrywającej się w 1995 roku w wypożyczalni wideo, gdzie na półce można dostrzec okładkę filmu "Junior" z Arnoldem Schwarzeneggerem, Dannym DeVito i Emmą Thompson. Tytuł miał co prawda premierę kinową w 1994 roku, ale na VHS nie był jeszcze dostępny wtedy, gdy do wypożyczalni wpadła superbohaterka w filmie Marvela.

Co ciekawe, na drugim miejscu znalazł się inny film, w którym mogliśmy zobaczyć Brie Larson w roli Kapitan Marvel - "Avengers: Koniec gry". Tutaj widzowie dostrzegli 51 błędów, takich jak m.in. naleśnik w scenie śniadania, który najpierw jest pokrojony, potem magicznie (a tak naprawdę w wyniku niedopatrzenia i błędu montażystów) stoi na stole cały, by chwilę później znów zostać pokazany w częściach. Z kolei w scenie bitwy w pewnym momencie Ant-Man jest widoczny w dwóch miejscach jednocześnie - w grupie Avengersów i w samochodzie. 

Do końca 2019 roku zostały jeszcze trzy tygodnie, a w kinach pojawi się m.in. ostatnia część sagi "Gwiezdne wojny". To także ogromna produkcja, której wielbiciele wypatrują najdrobniejszych wpadek. Dlatego na ostatniej prostej ranking może się jeszcze zmienić. Na razie pierwsza piątka prezentuje się następująco:

1. "Kaptain Marvel" reż. Anna Boden, Ryan Fleck - 59 błędów

2. "Avengers: Koniec gry" reż. Anthony Russo - 51 błędów

3. "Midsommar. W biały dzień" reż. Ari Aster - 45 błędów

4. "Stuber" reż. Michael Dowse - 43 błędy

5. "Batman: Hush" reż. Justin Copeland - 42 błędy

Więcej o: