Dresy i wzorzyste koszule. Aktorzy "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w sesji stylizowanej na lata 90.

Tęsknicie za analogowymi latami 90-tymi? Z łezką w oku wspominacie ortaliony, fryzury typu "krótko z przodu, długo z tyłu" i aparaty-małpki z fleszami? Koniecznie zobaczcie zdjęcia z "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Film w kinach 3 stycznia.

Dresy, wzorzyste koszule, skórzane kurtki, szemrane plenery i sporo krwi. Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Adam Woronowicz, Jan Frycz, Janusz Chabior to polscy mafiozi w stylizacjach, które zainteresują miłośników modowego recyklingu. Autorem zdjęć jest Paweł Jaszczuk.

Zobacz wideo

Tomasz Włosok: To byli mężczyźni, których na ulicy raczej by się nikt nie przestraszył

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to nowość w polskim kinie - jak mówi grający główną rolę Marcin Kowalczyk, to "ballada gangsterska okraszona sporą ilością humoru". Produkcja, która ma zmienić popularne postrzeganie polskiej mafii, to drugi film Macieja Kawulskiego, którego debiutancki "Underdog" przyciągnął ponad 900 tysięcy widzów do kin. Tomasz Włosok, który w filmie gra Waldena, najlepszego przyjaciela głównego bohatera, mówi:

Oglądałem alfabet mafii, jak byłem w gimnazjum, i pamiętam tylko, że "tam, gdzie kończą się Reguły, to zaczyna się Pruszków". Pamiętam, jak w kwiecistej koszuli "Pershing" tańczył na jakiejś dyskotece. I taką miałem wizję tej polskiej mafii, tych lat 90., tego przepychu, tych kolorowych koszul - właśnie tej kwiecistej bezwzględności. I tak ją sobie wyobrażałem.

- Na początku miałem problem z tym, żeby zobaczyć siebie w roli gangstera, szczególnie że daleko mi do wizerunku kogoś, kto może wzbudzać strach. Jednak Maciej Kawulski tłumaczył nam, że ci najsilniejsi gangsterzy to nie byli ci, którzy spuszczali łomot innym, tylko ci, którzy nie bali się tego łomotu dostawać i zawsze wstawali - mówi aktor i dodaje: Byli bezwzględni, brutalni, nie wahali się sięgnąć po broń. To byli zwykli młodzi mężczyźni, których na ulicy raczej by się nikt nie przestraszył.

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych, to opowieść oparta na faktach.

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - zwiastun [18+]

 

W filmie występują również Natalia Szroeder w roli Magdy, ukochanej bohatera, dla której jest to debiut na dużym ekranie, a także Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Anna Krotoska czy Adam Woronowicz.

W księgarniach dostępna jest już dostępna książka "Jak zostałem gangsterem".

Krzysztof Gureczny "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - ebook w Publio.pl >>

Więcej o: