Bilety po 12 złotych podczas Święta Kina już 15 grudnia

W tym roku Święta przychodzą szybciej. bo już 15 grudnia! Tego dnia swoje coroczne obchody zaplanowały kina w całej Polsce. Święto Kina to wspólna inicjatywa największych sieci kin: Cinema City, Helios, Multikino oraz Cinema 3D. Do akcji dołączyły także poszczególne kina tudyjne w całej Polsce.

Bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł. 

To już szósta edycja Święta Kina. Celem akcji jest zachęcenie potencjalnych widzów do kontaktu z kinematografią i postrzegania seansów filmowych jako wartościowej formy spędzania wolnego czasu. W zeszłorocznej akcji wzięło udział 558 tys. osób, co było prawdziwym sukcesem. Organizatorzy liczą, że i w tym roku widzowie szturmem ruszą do kin. Cena biletu tego dnia to jedyne 12 zł (plus ewentualna dopłata za okulary w przypadku wyboru seansu w technologii 3D).

"Jak zostać milionerem", "Joker", a może "kraina Lodu 2"? Święto kina już niedługo

W repertuarze kin nie zabraknie pokazów mrożącego krew w żyłach horroru "Czarne święta" czy zabawnej komedii romantycznej "Jak poślubić milionera". Ponadto widzowie wzruszą się oglądając "1800 gramów", sprawdzą czy ich najbliżsi przyjaciele nie są przypadkiem "(Nie)znajomi" oraz zobaczą jak mroczną naturę ma "Joker". Najmłodsi kinomani wraz ze "Śnieżną paczką" wybiorą się do "Krainy lodu 2", gdzie będzie towarzyszył im "Młody renifer Alex". Te i inne filmy będzie zobaczyć podczas tegorocznej akcji. 

Zobacz wideo

Rok 2019 był pełen sukcesów w kinie. Polskie tytuły zdobywały zagraniczne nagrody, a zagraniczne - uznanie polskich widzów. "Boże ciało" Jana Komasy zadebiutowało na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Projekcja zakończyła się owacją na stojąco. Ponadto ta znakomita produkcja jest polskim kandydatem do Oscara 2020. 

Seanse dostarczają mnóstwa emocji, a samo wyjście do kina jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną lub z przyjaciółmi. Magia ekranu wciąga, bo gdzie indziej jak nie w kinie można na moment stać się kimś innym, przeżyć niezwykłe przygody i zobaczyć miejsca, o których się nawet nie śniło? 

Patronat medialny nad akcją objęli: TVN i Filmweb. Święto Kina objęte jest także patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji oraz dokładną listę kin, biorących udział w Święcie Kina, można sprawdzić pod adresem: www.swietokina.com oraz na fanpage’u www.facebook.com/swietokina/.

Więcej o: