Świąteczne filmy na Boże Narodzenie - lista najlepszych świątecznych filmów

Filmy świąteczne to jeden z ciekawszych elementów przygotowań do świąt, dzięki której w wyjątkowy sposób można spędzić Boże Narodzenie ze swoją rodziną. Produkcje te wprawiają nas w bardziej świąteczną atmosferę, a ponadto przypominają o tym, co jest najważniejszego w tym czasie.
Zobacz wideo

Filmy o świętach nie zawsze są trafione, jednak jest kilka tytułów, po które warto sięgnąć podczas Bożego Narodzenia. Poniżej przedstawiamy część świątecznych filmów, które warto obejrzeć.

Najlepsze świąteczne filmy na Boże Narodzenie - lista

Jedną z polecanych produkcji jest film z 2000 roku - "Family Man". Opowiada on historię samotnego biznesmena, który pewnego dnia przypomina sobie o swojej dawnej dziewczynie. Tej nocy budzi się jako jej mąż, ojciec dwójki dzieci i kiepsko zarabiający sprzedawca opon samochodowych. Mężczyzna bezskutecznie stara się wrócić do swojego wcześniejszego życia - pełnego bogactwa i pojedynczych znajomości. Z czasem jednak dostrzega, że to inne życie zaczyna go coraz bardziej angażować.

 

Z tego samego roku pochodzi kolejny film pt. "Grinch: świąt nie będzie", który chociaż przypomina bajkę dla dzieci, polecany jest także dla dorosłych widzów. Grinch to zielony potwór, który razem ze swoim psem mieszka nieopodal małej wioski zwanej Ktosiowo. Grinch jest zgorzkniałym outsiderem, który szczególnie nienawidzi Bożego Narodzenia. Z tego powodu stara się sprawić, by wszyscy tego dnia byli równie nieszczęśliwi, jak on sam.

"Ekspres polarny" to film animowany, którego realizacja pochłonęła aż 165 mln dolarów, stając się najdroższą animacją w historii kina. Głównym bohaterem jest chłopiec, który nie wierzy w świętego Mikołaja. W Wigilię przed jego domem zatrzymuje się pociąg, który zabiera dziecko w podróż na Biegun Północny. Chłopiec będzie mógł się przekonać, że dzięki wierze można działać cuda.

Co roku chętnie oglądaną produkcją jest "Holiday", który opowiada historię dwóch, bardzo różnych kobiet. Amanda jest wpływową bizneswoman, Iris z kolei przeżywa zaręczyny swojego przyjaciela. Z okazji świąt nieznajome postanawiają wymienić się domami. Amanda trafia do ciasnej, wiejskiej chaty pod Londynem, a Iris do luksusowej willi w Los Angeles. Obydwie uciekając przed sercowymi zawodami natrafią na nowe znajomości.

 

Do najbardziej popularnych filmów o świętach zalicza się także "To właśnie miłość". W filmie przedstawione zostaną historie kilkunastu osób, których łączą pogmatwane relacje uczuciowe. Produkcja opowiada o tym, że miłość chociaż jest piękna i stanowi jeden z najważniejszych elementów życia, nie jest prostą sprawą. W "To właśnie miłość" poznajemy premiera, który zakochuje się w swojej pracownicy czy kobietę, która zauważa, że jej mąż zaczyna się od niej oddalać.

Więcej o: