Mistrz kickboxingu Łukasz Wabnic debiutuje w głównej roli w filmie "Serce do walki". "Walki wyglądają spektakularnie, bo nie ma w nich fałszu"

Łukasz Wabnic, mistrz Europy i brązowy medalista Pucharu Świata w kickboxingu debiutuje w filmie fabularnym. "Serce do walki" od dzisiaj można oglądać w kinach.
Zobacz wideo

- Poznaliśmy się, gdy kręciłem film korporacyjny, a po kilku luźnych rozmowach wiedziałem, że mam idealnego kandydata do głównej roli. I na dodatek sportowca, który nie musiał niczego udawać w trakcie walk - wspomina reżyser Kacper Anuszewski.

"Serce do walki" to pełnometrażowy debiut Anuszewskiego, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie.

"Serce do walki". Łukasz Wabnic: W scenach sportowych mogłem w pełni być sobą

Głównym bohaterem filmu jest Piotrek - utalentowany sportowiec, który uprawia kickboxing. Na jego obecne życie cieniem rzucają się jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi, chłopak zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie ulega zwrotowi o 180 stopni. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu, na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

Mistrz kickboxingu poradził sobie oczywiście najlepiej, gdy wchodził na ring, demonstrując przed kamerami pełnię swych umiejętności. Łukasz Wabnic mówi:

W scenach sportowych mogłem w pełni być sobą, a na planie miałem duże wsparcie ze strony całej ekipy, przede wszystkim Kacpra Anuszewskiego, Marka Siudyma i Tomka Skrzypka, który pracował przy choreografii scen walk. Szczególnie Tomek motywował mnie do wytężonego wysiłku, bo to prawdziwa legenda, człowiek, dzięki któremu polscy kickboxerzy zaistnieli w światowych rankingach i obecnie wciąż znajdują się w absolutnej czołówce. Tomek niedawno zmarł. Będzie nam go wszystkim brakować…

Anuszewski ani przez chwilę nie wątpił, że Wabnic poradzi sobie z postawionym przed nim wyzwaniem. - Spisał się świetnie. Zawsze przychodził na plan przygotowany i dawał z siebie bardzo dużo - mówi i dodaje:

Byłem pewien, że do roli Piotra chcę prawdziwego sportowca, ponieważ aktor nie nauczyłby się w krótkim czasie wszystkich kopnięć i ciosów. Musiałby długo trenować, a i tak sceny walk nie wyglądałyby do końca realistycznie. Można oczywiście obchodzić takie problemy za pomocą kaskaderów, ale wierzę, że widz wyłapuje w takich fragmentach fałszywą nutę. W naszym filmie wszystkie walki wyglądają spektakularnie, bo nie ma w nich fałszu.

W filmie występują też: Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, Grzegorz Kowalczyk, Monika Dryl, Łukasz Nowicki, Michał Milowicz, Mieczysław Hryniewicz, Patrycja Potyralska, Dariusz Jakubowski i Jerzy "Juras" Wroński.