"Grease". John Travolta i Olivia Newton-John pokazali się po latach jako Danny i Sandy

13 i 14 grudnia na Florydzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie pod hasłem "Meet n' Grease Movie Sing-a-long with Danny and Sandy". Swoją obecnością imprezę zaszczycili Olivia Newton-John i John Travolta. Na tę specjalną okazję aktorzy wybrali stroje prosto z filmu. Niewiele wcześniej Newton-John we wzruszającym splocie zdarzeń odzyskała czarną skórzaną kurtkę, którą nosi w finałowej scenie "Grease".

"Spotkanie po latach w liceum Rydell" - napisali organizatorzy florydzkiego "Meet n' Grease" o wydarzeniu, którego uczestnicy mieli szansę spotkać się z odtwórcami głównych ról w kultowym musicalu "Grease", czyli Johnem Travoltą i Olivią Newton-John. Wcielający się w rolę Danny'ego Zuko Travolta udostępnił na Instagramie kilka zdjęć, które zachwyciły internautów. Na pierwszym z nich aktor i aktorka, wystrojeni jak w filmie, trzymają się za ręce i zmierzają na spotkanie z fanami.

 

Newton-John udostępniła tę samą fotografię na swoim profilu z podpisem:

Pierwszy raz w tym kostiumie, odkąd nakręciliśmy film! Ależ jestem podekscytowana!

Zobacz też: "Wonder Woman 1984". Jest zwiastun - genialne sceny walki w rytmie disco >>

Zobacz wideo

Skórzana kurtka Olivii Newton-John z "Grease", kupiona za ogromne pieniądze, wróciła do aktorki. "Nie powinna leżeć w szafie miliardera, żeby mógł się przechwalać"

Niedługo przed imprezą "Meet n' Grease" świat obiegła ujmująca informacja, że kupiec, który wylicytował na aukcji słynną czarną skórzaną kurtkę Sandy z finałowej sceny "Grease" za 243 tys. dol. (ponad 930 tys. zł), zwrócił strój aktorce. Dom aukcyjny Julien's Auctions pokazał na Facebooku wzruszający filmik z przekazania kostiumu Newton-John. Kupiec chciał pozostać anonimowy, stąd na filmiku zamazano jego twarz. Mężczyzna powiedział do aktorki:

Ta kurtka należy do ciebie i do zbiorowej duszy tych, którzy cię kochają, tych, dla których stworzyłaś ścieżkę dźwiękową ich życia. Nie powinna leżeć w szafie miliardera, żeby mógł się przechwalać w klubie golfowym. Z tego powodu pokornie i z szacunkiem zwracam tę kurtkę prawowitemu właścicielowi, którym jesteś ty.

Wpłacona przez mężczyznę suma została przeznaczona na rozwój organizacji Olivia Newton-John Cancer Research and Wellness Centre, wspomagającej osoby walczące z rakiem. Jak podaje CNN, na aukcję trafiły również skórzane spodnie Sandy, zakupione przez założycielkę firmy Spanx, Sarę Blakely za jeszcze większą kwotę niż kurtka (ok. 266 tys. dol., czyli ponad 1 mln zł). Łącznie na konto centrum Olivii Newton-John wpłynęło ok. 405 tys. dol., a więc nieco więcej niż 1,5 mln zł. Newton-John sama obecnie zmaga się po raz trzeci z rakiem piersi.

Więcej o: