"Top Gun: Maverick". "Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się ponownego zaproszenia". Tom Cruise wymiata w nowym zwiastunie

Tom Cruise po 34 latach wraca do roli, dzięki której zyskał status prawdziwej gwiazdy. "Top Gun: Maverick" to mnóstwo scen podniebnych lotów, jazdy motocyklem i ciąg dalszy losów bohatera znanego z hitu z 1986 roku.
Zobacz wideo

W zwiastunie widzimy, jak utalentowany, ale niezbyt subordynowany Pete "Maverick" Mitchell wraca do ośrodka szkoleniowego dla pilotów myśliwców po latach, tym razem nie jako uczeń, a jako instruktor. Nadal potrafi zadziwić umiejętnościami zarówno w powietrzu jak i jadąc na motocyklu.

Dojrzał, ale nadal potrafi być niepokorny. W pewnym momencie zwraca się do przełożonych słowami: "Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się ponownego zaproszenia".

"Top Gun: Maverick" - jest nowy zwiastun, a kiedy premiera?

Oprócz Cruise'a i Vala Kilmera, znanych z pierwszej części, w filmie wystąpią Jon Hamm, Jennifer Connelly, Ed Harris, Miles Teller oraz Glen Powell.

W drugiej części Maverick - teraz instruktor lotnictwa - spotka na szkoleniu syna zmarłego w pierwszej części Goose'a (Bradleya "Roostera" Bradshawa, w tej roli Miles Teller). Drugim ważnym wątkiem "Top Gun: Maverick" ma być próba udowodnienia przez postać graną przez Toma Cruise'a, że piloci są niezastąpieni nawet wtedy, gdy dysponujemy nowoczesnymi maszynami.

Pierwsza część była wielkim hitem, do dzisiaj popularnym. Piosenka "Take My Breath Away" zespołu Berlin, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej "To Gun", w 1986 roku zdobyła Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski ("Tron: Dziedzictwo", "Niepamięć"). "Top Gun" Maverick" ma trafić do kin 26 czerwca 2020 roku.

Więcej o: