Londyn. Światowa premiera serialu "Wiedźmin" już za nami!

Serial "Wiedźmin" trafi do biblioteki Netflixa w najbliższy piątek, 20 grudnia. Tymczasem w Londynie odbyła się światowa premiera tej produkcji. Na czerwonym dywanie pojawili się wszyscy aktorzy wcielający się w głównych bohaterów.
Zobacz wideo

Odtwórca roli tytułowego bohatera, Henry Cavill, powiedział Polskiemu Radiu, że "Wiedźmin" to nie tylko film o fantastycznych stworach, rycerzach i czarodziejach, ale też rodzaj zwierciadła, w którym może się przejrzeć współczesny widz.

- Postaci są często takie jak my. Stawiają jednak czoła nadzwyczajnym wydarzeniom. Te z kolei akcentują emocje. I dlatego często myślę, że mogą być świetnym odbiciem nas i naszego świata" - powiedział aktor, a jako przykład podał Geralta z Rivii. Cavill zauważył, że wiedźmin jest na pozór silny, "ale pod powierzchnią u jest wiele niuansów i złożności".

Grająca Ciri Freya Allan stwierdziła, że siłą jej bohaterki jest wrażliwość.

- Fakt, że mimo słabości idzie do przodu, pokazuje wielką siłę. Jej siłę demonstruje również jej otwarty umysł. Ona potrafi dojrzeć dobro w innych ludziach, nawet jeśli jest to dla niej trudne. (...) Widzowie kina czy telewizji dość często utożsamiają silę z tężyzną fizyczną, czy przemocą. Ale Ciri pokazuje silę poprzez łagodność i życzliwość - stwierdziła Allan.

Premiera "Wiedźmina" w Londynie. "Jaskier to pijarowiec i Instagram Geralta"

Wcielający się w rolę barda Jaskra Joey Batey opowiadał o tym, w jaki sposób przygotowywał się do roli.

- Książki przeczytałem bardzo, bardzo szybko, czego akurat nie polecam. A teraz gram w grę po raz drugi. Za pierwszym - przeszedłem ją dla głównej wątku. Teraz wykonuję wszystkie misje poboczne - powiedział aktor, stwierdzając, że pomogło mu to we wcieleniu się w Jaskra, którego z Geraltem łączy szczególna więź. Batey stwierdził, że jego bohater jest jednocześnie "pijarowcem i Instagramem" Geralta z Rivii.

- To jest "Wiedźmin", napisany przez Andrzeja Sapkowskiego, więc oczywiście, że jest tu nuta słowiańszczyzny - powiedział Tomasz Bagiński, producent, zaznaczając jednocześnie, że w serialu, podobnie jak w książkach, pojawiają się inspiracje z różnych kręgów kulturowych.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: