Premiera "Wiedźmina". Tomasz Bagiński: "Już pracujemy nad drugim sezonem"

Producent wykonawczy serialu "Wiedźmin" Tomasz Bagiński powiedział, że zespół odpowiedzialny za tę produkcję już pracuje nad drugim sezonem. Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną 2020 roku.

20 grudnia odbyła się premiera pierwszego sezonu serialu "Wiedźmin". Osiem odcinków trafiło dziś na platformę Netflix. Niektórzy fani Geralta z Rivii obejrzą je wszystkie za jednym zamachem. Jak długo będą musieli czekać na kolejny sezon?

Ekipa serialu "Wiedźmin" już pracuje nad drugim sezonem produkcji. Potwierdził to Tomasz Bagiński, producent wykonawczy serialu, który był dziś gościem Radia ZET. Znany animator poinformował też, że zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina" zaczną się na wiosnę 2020 roku. Dopytywany o to, czy nie stanie się to 17 lutego (jak mówią niektóre plotki), stwierdził, że nie może tego potwierdzić ani temu zaprzeczyć.

Tomasz Bagiński o współpracy z Andrzejem Sapkowskim: "Dał nam wolną rękę"

Tomasz Bagiński opowiedział też o współpracy z Andrzejem Sapkowskim, autorem sagi wiedźmińskiej, na podstawie której powstał serial Netfliksa. 

- Andrzej Sapkowski jest formalnie konsultantem tego serialu. (...) Informowaliśmy go na każdym etapie, co się dzieje, wpadł do nas na plan zdjęciowy, spotykaliśmy się z nim dosyć często, ale też Andrzej ma takie podejście, że skoro już zdecydował się nam zaufać w naszej robocie adaptacyjnej, mnie i Lauren, i całemu zespołowi, to nie wtrącał się w detale. Dał nam całkowicie wolną rękę i to też jest mądrość Andrzeja w tym wszystkim, no bo przecież po co tam wchodzić zbyt głęboko w takie rzeczy.

Tomasz Bagiński stwierdził, że ekipa filmowa starała się być jak najbliżej oryginalnego materiału, ale serial jest adaptacją, dlatego pewne wątki zostały rozbudowane, a inne skrócone, "bo trzeba się zmieścić w tej godzinie odcinka i nie wszystko tam da się zrobić".

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (18)
Premiera "Wiedźmina". Tomasz Bagiński: "Już pracujemy nad drugim sezonem"
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiem jak będzie w następnych odcinkach, ale 1 był tak emocjonujący, jak czytanie napisów końcowych Gry o tron czy Wikingów.

 • tomtg123

  Oceniono 10 razy -6

  Z tych odcinków, które widziałem - bardzo przeciętny film kostiumowy. Widać, że to jest adresowane do odbiorcy amerykańskiego, oglądając miałem wrażenie, ze patrzę na coś w rodzaju serialu "Merlin" tylko dla troche starszych ludzi. OK.
  To nie jest źle - gorsze filmy widziałem na pewno. Jest po prostu przeciętnie i raczej nie dla mnie. Nie mam wątpliwości, że prawie każdy człowiek, który czytał Wiedźmina, ten film obejrzy i nie będzie nim jakoś mocno zdegustowany.
  Ale uważam też, że prawie nikt z tych, co raz obejrzeli, nie będzie miał potrzeby oglądania drugi raz. Moje subiektywne odczucie.
  Tyle.
  ps.
  Mam takie wrażenie, że gdyby p. Bagiński zrobił wersję animowaną, nie koniecznie osadzoną w tych Netflix-owych klimatach, to może byłaby ona lepsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX