"Wonder Żenia". Małgorzata Szumowska kręci nowy film. W roli głównej gwiazda "Stranger Things"

Portal Variety potwierdził, że Małgorzata Szumowska rozpoczęła prace nad nowym filmem pod tytułem "Wonder Żenia". W postać tytułowego Żeni wcieli się Alec Utgoff, znany dobrze fanom "Stranger Things" z trzeciego sezonu serialu.

Jak podaje Variety, "Wonder Żenia" opowie o młodym mężczyźnie z Ukrainy, który emigruje do Polski. Pracowity chłopak ima się zawodu masażysty i przyjmuje zlecenia od mieszkańców zamkniętego osiedla na obrzeżach Warszawy. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, obawy i tajemnice - staje się kimś w rodzaju nieświadomego guru. Ugruntowana duchowość Żeni, jego pozorne moce uzdrawiające i szerokie ramiona sprawiają, że jest on obiektem pożądania wielu zagubionych dusz, które spotyka na swojej drodze. Alecowi Utgoffowi, który w ostatnim czasie zasłynął z niedużej, ale doskonale zapamiętanej roli Alexeia w serialu "Stranger Things", na ekranie będą towarzyszyć polskie gwiazdy. 

Zobacz też: Najlepsze filmy dekady. Benedict Cumberbatch wybrał "Zimną Wojnę" Pawła Pawlikowskiego >>

Zobacz wideo

"Wonder Żenia". Maja Ostaszewska i Weronika Rosati pokazują pierwsze zdjęcie z planu nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej

Oprócz Utgoffa w "Wonder Żenia" zagrają m. in. Agata Kulesza, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot. Ostaszewska udostępniła na Instagramie wspólne zdjęcie z Szumowską, Utgoffem i producentem Mariuszem Włodarczykiem, które opatrzyła podpisem:

Family business! Jestem bardzo szczęśliwa, że po kilku dobrych latach od "Body/Ciało" pracujemy z Małgośką i Michałem nad kolejnym wspólnym filmem. Zdjęcia do "Wonder Żenia" zaczęliśmy na początku grudnia, główną rolę gra wspaniały Alec Utgoff! Jeszcze dużo za wcześnie, żeby pisać o dacie premiery, na razie (...) działamy na planie.
 

Przedsmak produkcji w sieci dała też Weronika Rosati, która na Instagramie zdradziła, że Małgorzata Szumowska powierzyła jej w "Wonder Żenia" jedną z głównych ról. 

 

Autorami scenariusza do "Wonder Żeni" są Małgorzata Szumowska i jej stały współpracownik Michał Englert. Za produkcję są odpowiedzialni Agnieszka Wasiak i Mariusz Włodarski z Lava Films oraz Viola Fügen i Michael Weber z Match Factory Productions. "Wonder Żenia" doczeka się zarówno krajowej (Kino Świat), jak i światowej dystrybucji, którą zajmie się The Match Factory.

Zobacz też: Thriller "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na MFF w Toronto. Stąd już krok do Oscara >>

Więcej o: