Michał Milowicz: "Futro z misia" to największe wyzwanie w moim życiu [WYWIAD]

25 grudnia do kin wszedł film "Futro z misia", o którym mówi się jako o nowym wcieleniu słynnego "Chłopaki nie płaczą". W rozmowie z Gazeta.pl Michał Milowicz, współtwórca "Futra (...)", opowiedział m. in. o pracy nad scenariuszem do produkcji oraz o tym, pod jakim warunkiem zaśpiewałby z występującym w jego filmie Sławomirem.
Zobacz wideo

"Futro z misia" to debiut Michała Milowicza w roli reżysera, który także w filmie zagrał, był jego współscenarzystą i producentem. Współreżyseruje aktor Kacper Anuszewski, który wcześniej wyreżyserował m. in. wchodzące niedługo do kin "Serce do walki". Milowicz zdradził nam kulisy powstania pomysłu "Futra z misia", uchylił rąbka tajemnicy na temat pracy nad scenariuszem i na temat tego, którzy aktorzy grają postaci napisane specjalnie dla nich. 

Zobacz też: Cezary Pazura: Z kolegami z "Chłopaki nie płaczą" na planie "Futra z misia" nie gadaliśmy o imprezach, tylko o dzieciach [WYWIAD] >>

"Futro z misia" - o czym jest film? 

Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy, jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik i Żubr z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości trawką.

W obsadzie obok Cezarego Pazury i Michała Milowicza występują: Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Sławomir Zapała, Izabela Miko, Krzysztof Kwiatkowski, Elżbieta Romanowska, Edward Lubaszenko, Piotr Gąsowski, Bohdan Łazuka, Jacek Kopczyński, Krzysztof Kiersznowski, Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski, Marek Siudym, Grażyna Zielińska.

"Futro z misia" weszło na ekrany kin 25 grudnia 2019 roku.

Więcej o: