Drugi film braci Sekielskich z nową datą premiery. "Zabawa w chowanego" w lutym 2020

Premiera drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele zostanie przesunięta. "Zabawę w chowanego" prawdopodobnie zobaczymy pod koniec lutego 2020 roku, choć wcześniej termin premiery wyznaczano na styczeń.

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy w 2019 roku za darmo udostępnili film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu", traktujący o pedofilii w polskim Kościele. Produkcja premierę miała w maju w serwisie YouTube i była dostępna dla wszystkich - środki na film zebrano przez crowdfunding.

Jeszcze w tym roku bracia Sekielscy zapowiedzieli, że powstaną jeszcze dwa filmy dokumentalne na ten temat. Druga część ma tytuł "Zabawa w chowanego" i wstępnie miała mieć premierę w styczniu 2020 roku.

Prawdopodobna zmiana terminu premiery "Zabawy w chowanego"

Jak informuje Onet, termin premiery "Zabawy w chowanego" przesunie się prawdopodobnie o miesiąc. Ma to związek z feriami zimowymi - twórcy chcą dotrzeć do jak największej liczby osób.

- Chcielibyśmy, aby jego premiera odbyła się w dobrym czasie na odbiór. Zastanawiamy się, czy nie przełożyć na po feriach zimowych - powiedział Sekielski, dodając że możliwe, że np. premiera przypadłaby na sobotę 29 lutego.

"Tylko nie mów nikomu" podjęło m.in. wątki księdza z zakazem pracy z dziećmi prowadzącego rekolekcje, księdza grożącego wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie na wakacje, to zacznie molestować jego młodsze rodzeństwo oraz  konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami.

>>> Tak reagowali hierarchowie na film Sekielskich:

Zobacz wideo
Więcej o: