Nie żyje znany z "Ekstradycji" Ryszard Radwański. Miał 66 lat

Ryszard Radwański był aktorem teatralnym i filmowym. Wystąpił w takich produkcjach jak "Ekstradycja", "Wielki Szu", "Lista Schindlera" czy "Ucieczka z kina 'Wolność'". Zmarł 20 grudnia.

Ryszard Radwański zmarł w wieku 66 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina. Radwański był również lektorem oraz tłumaczem. Jego pogrzeb odbędzie się 3 stycznia w Warszawie.

Nie żyje Ryszard Radwański

Aktor debiutował w 1978 roku w serialu "Układ krążenia". Rok później zagrał żołnierza w "Elegii" w reżyserii Pawła Komorowskiego. Aktor od 1978 roku do 1983 roku był powiązany z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, grał także Teatrze STU w Krakowie, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz Szczecinie. W 1982 roku zdał w Warszawie egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu.

Pojawił się m.in. w takich filmach i serialach jak "Wielki bieg ", ""Wielki Szu", "Na kłopoty... Bednarski", "Pogranicze w ogniu", Ucieczka z kina "Wolność", "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Lista Schindlera", "Ekstradycja" (grał tam Wąsika, skorumpowanego policjanta) czy "Pogoda na jutro". Szerszej publiczności był znany z ról w serialach ""Klan", "Złotopolscy", "M jak miłość", "Samo życie ", "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe , "Pensjonat pod Różą", "Pierwsza miłość", "Kryminalni", "Plebania", czy "Ojciec Mateusz".