"Pierwsze kuszenie Chrystusa". Jarosław Gowin apeluje do Netfliksa o usunięcie "bluźnierczego filmu"

"Pierwsze kuszenie Chrystusa", film brazylijskiej grupy komików Porta dos Fundos, budzi nie lada kontrowersje. W produkcji Jezus jest gejem (choć nie powiedział o tym rodzinie) i przyprowadza swojego chłopaka, by przedstawić go Maryi i Józefowi. Produkcję oprotestowało już ponad 1,4 mln osób, a teraz przyłączył się do nich Jarosław Gowin.
Zobacz wideo

Produkcja "A Primeira Tentação de Cristo", opisywana jako czarna komedia i satyra, zadebiutowała na początku grudnia na brazylijskim Netfliksie. Twórcy sugerują w niej, że 30-letni Jezus pozostaje w związku ze swoim przyjacielem Orlandem. Film wzburzył wielu katolików, którzy stanowią sporą część populacji Brazylii. Internetową petycję przeciwko "Pierwszemu kuszeniu Chrystusa" do dziś podpisało ponad 1,4 mln osób - nie tylko w Ameryce Południowej. Publiczne poparcie dla tej akcji wyraził na Twitterze nawet wicepremier Jarosław Gowin.

Zobacz też: PISF najpierw nie dał dotacji na nowy film Smarzowskiego, teraz przyznał "zachętę" >>

"Pierwsze kuszenie Chrystusa". Gowin wspiera protest przeciwko kontrowersyjnej produkcji z Netfliksa

Gowin udostępnił na swoim twitterowym profilu link do petycji opatrzonej hasłem:

(...) Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!

W petycji czytamy m.in.:

Można powiedzieć, że produkcje [grupy Porta dos Fundos - red.] mają jeden, jedyny cel - bluźnierstwo. Rzecz jasna obiektem tego bluźnierstwa jest tylko jedna, jedyna religia - chrześcijaństwo. Brazylijscy filmowcy usprawiedliwiają swoją twórczość prawem do „wolności słowa" i „wolności wyrazu artystycznego”, by atakować, poniżać i zniesławiać chrześcijan i ich religię. Nie ulega wątpliwości, że tym samym działają oni na rzecz poszerzania granic tolerancji opinii publicznej dla bluźnierstw i kpin z religii. Kolejny raz możemy przekonać się, że chodzi im wyłącznie o chrześcijaństwo, bo nic podobnego nie miało miejsca w stosunku do islamu.

Prośba jest adresowana do Reeda Hastingsa, założyciela i prezesa Netfliksa, Jeffa Hensiena, dyrektora departamentu obsługi klientów oraz do Teda Sarandosa, dyrektora ds. repertuaru. Jak do tej pory, Netflix nie podjął w kwestii "Pierwszego kuszenia Chrystusa" żadnych radykalnych kroków.

Tymczasem Jarosław Gowin nie jest pierwszym polskim politykiem, który publicznie zwraca się do Netfliksa - kilka miesięcy temu głośnym echem odbił się apel premiera Mateusza Morawieckiego do twórców serialu "Iwan Groźny z Treblinki" i szefostwa platformy. Chodziło o pokazanie w produkcji map, na których umieszczono obozy koncentracyjne z czasów II wojny światowej w granicach współczesnej Polski - zabrakło nie tylko właściwych granic (II RP), ale też podkreślenia, że obozy stały w okupowanej przez III Rzeszę Polsce.

Czytaj: Premier dziękuje Netfliksowi za reakcję po jego liście. "Błędy nie zawsze powstają ze złej woli" >>

Więcej o:
Komentarze (414)
"Pierwsze kuszenie Chrystusa". Jarosław Gowin apeluje do Netfliksa o usunięcie "bluźnierczego filmu"
Zaloguj się
 • zloty_cielec69

  Oceniono 194 razy 166

  co to za wiara, której zagraża byle film lub książka dla dzieci?!!!!

 • lindhorst1

  Oceniono 150 razy 142

  Gowina jakoś nie oburza to, co dzieje się w PL. Oburza go "bluźnierczy" film. Gowin to postać chyba bardziej nawet odrażająca od Kaczora, bo to hipokryta wręcz modelowy.

 • aker66

  Oceniono 99 razy 97

  Dzięki gówinie za reklamę

 • prawdziwek89

  Oceniono 85 razy 83

  Gowin, nie oburza cię Rydzyk, który w twarz śmieje się Chrystusowi i robi interesy pod logiem krzyża?

 • kadykianus

  Oceniono 78 razy 72

  Ale ty jesteś prymitywny Gowin. W państwie świeckim nie istnieje coś takiego jak bluźnierstwo. Tylko w państwach wyznaniowych. Capie.
  Poza tym co ja, gej, mogę o tym myśleć, jeżeli gejostwo Jezusa jest wg. ciebie "bluźnierstwem"? Orientacja inna niż heteroseksualna to niby coś złego? Zacznij myśleć, kościelny Burku z Polski.

 • lustrator1

  Oceniono 83 razy 67

  no to po protescie gowina cala impreze szlag trafi.Ale chodza sluchy ze panu bogu ten film sie podoba.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 64 razy 64

  Co jest w tym blużnierczego,przecież homoseksualizm,to nie blużnierstwo,ani żadna ujma...nawet dla Chrystusa.Zony nie miał, dziecka nie spłodził,a miał 12 apostołów,,sami faceci też bezżenni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX