"Broad Peak". Dawid Ogrodnik dzieli się zdjęciem z planu. "Na pełnej petardzie"

Dawid Ogrodnik pochwalił się w mediach społecznościowych fotografią z planu filmu "Broad Peak", w którym wciela się w postać himalaisty Adama Bieleckiego. Bielecki był jednym z uczestników wyprawy na tytułowy ośmiotysięcznik, podczas której zginęli Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka.

"Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida opowie o tragedii, do której doszło w 2013 roku. Wtedy po pierwszym zimowym wejściu na ośmiotysięcznik w Karakorum zginęło dwóch polskich alpinistów - Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. W rolę Macieja Berbeki wcielił się Ireneusz Czop, zaś jego żonę Ewę zagrała Maja Ostaszewska. Oprócz nich w obsadzie znalazł się m.in. Dawid Ogrodnik, który portretuje Adama Bieleckiego, jednego z uczestników feralnej wyprawy. Aktor pokazał na Instagramie zdjęcie w pełnym rynsztunku himalaisty.

Zobacz też: "Broad Peak". Jak wyglądała praca na planie filmu o Macieju Berbece? Ekipa podzieliła się zdjęciami i wspomnieniami >>

"Broad Peak". Dawid Ogrodnik w roli Adama Bieleckiego w stanie gotowości

Dawid Ogrodnik podpisał zdjęcie:

Już za moment, już za chwilę "Broad Peak". Na pełnej petardzie!
 

Grany przez Dawida Ogrodnika Adam Bielecki był jednym z czterech himalaistów, którzy przypuścili atak na Broad Peak w marcu 2013 roku. Do tamtej pory nikomu nie udało się zimą zdobyć tego ośmiotysięcznika w Karakorum (8051 m). Jako pierwsi osiągnęli to Tomasz Kowalski, Maciej Berbeka, Artur Małek i wspomniany Bielecki.

"Broad Peak". Historia o śmiertelnie niebezpiecznej miłości do gór

Niestety, Kowalski i Berbeka przypłacili wielki sukces życiem - zginęli w czasie trudnego zejścia. Bielecki i Małek zeszli do obozu bez nich, a gdy wrócili do Polski, rozgorzała w kraju burzliwa dyskusja. Oskarżano ich o porzucenie kolegów w czasie zejścia, co zdaniem wielu komentatorów przyczyniło się do ich śmierci. Z tragicznej w skutkach wyprawy powstał raport, w którym zamieszczono również oceny postępowania uczestników. Kierownika wyprawy, Krzysztofa Wielickiego, oceniono pozytywnie, ale co do postępowania Małka i Bieleckiego wyrażono zastrzeżenia i "ocenę negatywną".

Twórcy "Broad Peak", którego głównym bohaterem jest Maciej Berbeka, podeszli do filmu z największą powagą. Zdjęcia były kręcone m.in. w Karakorum na wysokości ponad pięć tys. metrów n.p.m. Jak mówi jeden z producentów, Dawid Janicki:

Byliśmy przekonani, że zdjęcia do filmu muszą być zrealizowane w miejscach, w których toczyła się ta historia.

Polskie zdjęcia do filmu zakończyły się 5 grudnia 2019 roku, o czym producent - East Studio - poinformował na Instagramie i dostarczył garść zdjęć. Filmowcy spędzili jeszcze kilka tygodni we włoskich Alpach.

 

Premiera "Broad Peak" jest zapowiedziana na 2021 rok.

<<Reklama>> Autobiografia Adama Bieleckiego dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: