Gwyneth Paltrow przechodzi na aktorską emeryturę. "Wypaliłam się"

Gwyneth Paltrow już w 1996 roku otrzymała Oscara za główną rolę kobiecą w filmie "Zakochany Szekspir". Brytyjska aktorka w wywyiadzie wyjawiła, że czuje się aktorsko wypalona i dlatego też nie chce już grać w żadnym filmie. Przynajmniej głównej roli.
Zobacz wideo

Gwyneth Paltrow ostatnimi czasy chętniej zajmuje się swoją marką Goop i produkowaniem kosmetyków niż karierą aktorską. W rozmowie z "Harper's Bazaar" dokładnie wytłumaczyła, dlaczego przechodzi na aktorską emeryturę.

Gwyneth Paltrow nie chce już grać w filmach głównych ról

Okazuje się, że decyzja o porzuceniu aktorstwa zapadła już dawno temu, bo kiedy Gwyneth była w pierwszej ciąży. Jej córka ma już 15 lat. Przy okazji premiery programu "The Goop lab" na Netfliksie, który wygląda niemal jak reality show o jej firmie Goop, a w którym aktorka wypytuje różnych gości o tematy takie jak kobieca rozkosz, leczenie zimnem i energią, Paltrow sama udzieliła na łamach "Harper's Bazaar" wywiadu. Wyjaśniła w nim dokładnie, dlaczego nie chce już być gwiazdą filmową. Zapytano ją, kiedy znowu złapie "bakcyla aktorstwa". Odparła:

Dosłownie niiiigdy. Kiedy grałam, dosłownie się wypaliłam. Kiedy wszystko się rozkręciło, robiłam od trzech do pięciu filmów rocznie. Doszłam do momentu, kiedy mierziło mnie dosłownie wszystko, co wiązało się planem - dojazd na miejsce, poprawki w makijażu - dosłownie wszystko. Nie wiedziałam, czy to dłużej zniosę.

Dokładnie wyjaśniła dlaczego:

Ostatni film, w którym grałam główną rolę, "Proof", był adaptacją sztuki, w której występowałam jeszcze w Londynie. Wtedy miarka się przebrała. Wiedziałam, że nie mogę tego już dłużej robić.  Byłam wtedy w ciąży z moją córką. Miałam poranne nudności i wręcz zdychałam. A miałam do zagrania monologi na pięć stron. Więc, kiedy urodziłam córkę, wiedziałam, że muszę zrobić sobie przerwę. I od tej pory już nie zagrałam w niczym głównej roli.

Co nie znaczy, że już w niczym nie wystąpiła. Aktorka w ciągu kilku ostatnich lat pojawiła się w kilku pomniejszych rolach, choćby jako Pepper Pots w filmach Marvela. Ale też nieszczególnie się nimi interesowała, nie pamiętała, że w tym samym filmie, co ona zagrał Samuel L. Jackson lub właściwie, że pojawiła się w "Spider Man. Homecoming", co wydało się w czasie programu z reżyserem filmu. Dodała w tym samym wywiadzie: - Bycie osobą, za którą biorą mnie ludzie [sławną i bogatą - przyp. red] jest skrajnie traumatyczne.

Ale to nie znaczy, że aktorka próżnuje. Swoją markę Goop stworzyła w 2008 roku - zaczynała od zwykłego newslettera. Teraz to prawdziwe lifestylowe imperium - podkreśla "Harper's Baazar". Firma zatrudnia 250 osób, zajmuje się m.in. tworzeniem regularnych podcastów, organizowaniem konferencji, wypuszcza ubrania, kosmetyki i perfumy. Do tego doszedł jeszcze program na Netfliksie.

Więcej o:
Komentarze (11)
Gwyneth Paltrow przechodzi na aktorską emeryturę. "Wypaliłam się"
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 12 razy 10

  "Dosłownie."
  w krótkiej wypowiedzi powtórzone 4 razy.
  sprawdziłem oryginał. "literally" pojawia się tylko RAZ.

  wy tam myślcie podczas pisania. jak Wam się nie chce, boi za mało płacą, to niech ten cap, co nad wami, się pofatyguje. jemu już płacą dobrze...

 • cezaryk

  Oceniono 6 razy 6

  Sklep dla bogatych matołków z „magicznymi kamieniami” dobrze się kręci. „Spirytualna woda” po 84$ za butelkę świetnie się sprzedaje.
  Po co ma się wysilać?

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Przemówienie Gervaisa dotarło do niej?

 • elak2013

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wierzę w ani jedno słowo tego wywiadu! Hollywood nadal jest bezlitosne dla starzejących się aktorek, chociaż w przypadku Paltrow upływ czasu jest jeszcze przed nią. Świetnie się trzyma! Natomiast bardzo przytomnie w pewnym momencie postawiła na swoją markę, aby mieć odskocznię od grania, tak na zapas. Jest jednak bardzo uzależniona od grania i robi wszystko, aby było o niej głośno i kontrowersyjnie. To taki dominujący typ, który nie pozwala i nie pozwoli o sobie zapomnieć! W prasie plotkarskiej jest jej pełno i widać, jak czytelnicy jej nie lubią. Podśmiewują się z produktów i zabiegów Goopa, które ona reklamuje, czasem są to baaardzo kontrowersyjne rzeczy. Kobita rozwiodła się z Chrisem Martinem, wyszła za mąż za człowieka, który z nią nie mieszka a jej domu ciągle jest pokój dla byłego męża. Jej kreacja na Złotcyh Globach-prześwitująca nagość...Jednym słowem przeszłam na tor plotkarski -uaktywniła się w przeciągu 2 ostatnich lat, bo Chris Martin jest w szczęśliwym związku z aktorką Dakotą Johnson. Paltrow ma odbicia psychiczne i nie pozwoli o sobie zapomnieć!

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 2

  raczej Weinstein z jakiegoś powodu już nie dzwoni

  ktoś wie czemu?

 • ml2403

  Oceniono 9 razy 1

  W tym roku skończy 48 lat więc raczej chodzi o zmianę rodzaju ról do grania na matki i babcie. Myślę jednak, że wszystko jest kwestią finansów, jak będzie brakować pieniędzy to chętnie wróci.

 • jakeww

  Oceniono 3 razy 1

  naprawdę nie podano wieku osoby w artykule o jej przejsciu do emerytiry

 • elegancja_francja

  Oceniono 14 razy 0

  Po prostu jest juz za stara by krecic jakiegos wplywowego producenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX