Bartosz Bielenia wyróżniony tytułem europejskiej Gwiazdy Jutra

Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało", otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020.
Zobacz wideo

Co miłe, choćby ceniony branżowy portal Deadline informację o dziesiątce laureatów zapowiada w tytule słowami właśnie o aktorze z "Bożego Ciała". To szczególnie cenne na kilka dni przed ogłoszeniem oscarowych nominacji. Film Jana Komasy jest na tzw. krótkiej liście oscarowej w kategorii "najlepszy film międzynarodowy", więc rozgłos jest jak najbardziej pożądany.

Bartosz Bielenia w dziesiątce europejskich Gwiazd Jutra

Bartosz Bielenia, który w "Bożym Ciele" Komasy zagrał młodego mężczyznę, który po wyjściu z poprawczaka udaje księdza, został już nieraz doceniony za swoją kreację w tej produkcji. Dostał nagrody m.in. na festiwalach w Chicago i Sztokholmie.

Pozostali laureaci to: duńska aktorka Victoria Carmen Sonne, Szwajcarka Ella Rumpf, Joana Ribeiro z Portugalii, Gruzin Levan Gelbakhiani, Holender Bilal Wahib, Niemiec Jonas Dassler, Zita Hanrot z Francji, Martina Apostolova z Węgier i Pääru Oja z Estonii.

 

Tytuł Gwiazdy Jutra jest przyznawany przez European Film Promotion aktorom, którzy zdaniem jury są najbardziej utalentowanymi młodymi artystami. Każdy z dziesięciorga nagrodzonych został zaproszony na Festiwal Filmowy w Berlinie, który odbędzie się w lutym, i tam zostanie "zaprezentowany przemysłowi filmowemu, publiczności i przedstawicielom międzynarodowej prasy".

Kolejny rekordowy rok w polskich kinach. Które filmy miały największą oglądalność? >>

Bartosz Bielenia to nie pierwszy polski artysta wybrany do grona European Shooting Star. W 2007 roku nagrodzono Agnieszkę Grochowską, w 2010 Agatę Buzek. W 2012 roku Gwiazdą Jutra został Jakub Gierszał, a dwa lata później Mateusz Kościukiewicz. Zofia Wichłacz została tytułem Shooting Star 2017.

Więcej o: